رئیس مرکز بسیج صداوسیما درگذشت حامد رحیم‌پور را تسلیت گفت

رئیس مرکز بسیج صداوسیما درگذشت حامد رحیم‌پور را تسلیت گفت

به گزارش سراج24، محمدمهدی رحمتی رئیس مرکز بسیج صداوسیما با صدور پیامی درگذشت حامد رحیم پور موسس جشنواره مدرسه را تسلیت گفت.

متن این پیام از این قرار است:

«وقتی نزدیک بیست روز پرفراز و نشیب را در بستر بیماری طی کرده بودم که گاهی آن قدر سخت شده بود که بیشتر به مرگ و قیامت فکر کنم و ناگهان خبر بیاید که حامد رحیم پور پرید، بهت تمام وجودم را فرا می گیرد. انگار یکی خارج از نوبت به صف زده و زود پریده است.

از روز اولی که دیدمش زمان زیادی نگذشته است؛ نزدیک به سه سال پیش بود. چهره ای آرام، مطمئن و دوست داشتنی داشت. از آن دسته آدم ها که احساس می کنی جان می دهند برای یک عمر رفاقت. دوست داری برشان داری برای خودت؛ بهانه ای جورکنی که زمان بیشتری را با او بگذرانی؛ گاهی بیایند چند کلمه ای حرف بزنند تا آرامشی که دارند در دل و جان تو هم بنشیند.

حامد سی سال داشت که رفت. سی ساله که بودم اصلاً به آینده نزدیک، ببخشید به مرگ فکر نمی کردم نه اینکه آگاه نباشم نه، تصورم این بود که تازه اول کار است و تلاش و فرصت ها را باید برای تغییر قدر دانست و انگارنه انگار که همه چیز ممکن است خیلی زود تمام شود و تو هنوز فرصت نکرده باشی آن تکلیفی را که احساس می کنی بر دوش داری، به درستی انجام دهی.

حامد سی سال داشت اما اسیر هیجانات سی سالگی نبود و وقتش را برای کارهای یک زندگی معمولی تلف نکرد، زندگی ای کـه می توانست برای او با رفـاه و آرامـش تـوأم بـاشد. بدون دغدغه نوجوانان و بدون دغدغه یاد دادن، شاید قلبش آرام تر می گرفت و کم تر بی تابی می کرد.

حامد برعکس من و شاید بخش عمده ای از نسل ما که می خواستیم و باور داشتیم که باید مسئول همه چیز باشیم تا همه کس و همه جا را عوض کنیم، بر روی یک کار اثرگذار متمرکز بود؛ جشنواره فیلم مدرسه و معلمی با همه سختی ها و روی هوا و زمین مانده ها. مربی و معلم مدارس علامه حلی باشی؛ دانشجو و دانش آموز برجسته ای بوده باشی، اهل تکلیف و دلسوزی باشی و کلی مسئول ریز و درشت هم بشناسندت ولی خیلی در قیدوبند وضعیت مالی و ثباتی که اغلب آدم ها در دهه سی زندگی دنبالش هستند نباشی و از مسیرت منحرف نشوی؛ از این دست آدم ها کم پیدا می شود. حامد این طور بود. باور داشت جشنواره فیلم مدرسه و باشگاه هنر و رسانه نوجوان مرکز دنیاست. حالا میراث او در سی سالگی چیزی شبیه کار سهروردی است هرچند کوتاه بود اما ماندگار خواهد ماند. حامد رفیق یک عمر بود کاش کمی بیشتر فرصت درکش را داشتیم.»

حامد رحیم پور از فعالان جوان و شاخص حوزه تعلیم و تربیت و عرصه هنر و رسانه، غروب روز جمعه ۱۹ دی به دلیل عارضه قلبی درگذشت.

در کارنامه وی، تاسیس جشنواره مدرسه، تاسیس و مدیریت موسسه هنر و ما، تاسیس و عضویت هیات مدیره آکادمی برش، عضو هیات امنای بنیاد فرهنگی برهان، نایب رئیس شورای سیاستگذاری باشگاه هنر و رسانه نوجوان صداوسیما و مدیریت شبکه سازی خانه نوآوری تعلیم و تربیت مشاهده می‌شود.

اخبار مرتبط

تسلیت وزیر ارشاد برای درگذشت عثمان محمدپرست

پیام تسلیت مراجع تقلید و علمای قم

امام خامنه ای: حجت‌الاسلام سیدمحسن شفیعی از امیدهای آینده بودند

0 نظر

ارسال نظر

capcha