عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران:

رفتار آمریکا در دادن واکسن رایگان با توجه به خصومت ۴۰ ساله شک برانگیز است

رفتار آمریکا در دادن واکسن رایگان با توجه به خصومت ۴۰ ساله شک برانگیز است

به گزارش سراج24، دکتر شهلا میرگلو بیات عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مدیرکل سلامت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ندای تفرش با اشاره به موفقیت دانشمندان ایرانی در ساخت واکسن ایرانی کرونا گفت: دانشمندان ایرانی با تلاش خود و اتکا بر داخل توانستند واکسن را تهیه کنند و زمانی که به مرحله تولید انبوه برسد می تواند نتایج بسیار خوب و مثبتی برای کشور و مردم داشته باشد.

میرگلوبیات اظهار کرد: بحمدالله واکسن به تعدادی از افراد تزریق شده و عوارض چندانی نداشته است و این واکسن مراحل بعدی آزمایشات را سپری می کند.

این جراح و متخصص زنان با بیان مطلب که در کنار استفاده از واکسن می بایست پروتکل های بهداشتی هم رعایت شود، افزود: پیشگیری مقدم بر درمان است. اگرچه این واکسن تهیه و استعمال می شود ولی تعداد خاصی از ژن ها را می تواند پوشش بدهد. از سویی دیگر ویروس کرونا مرتبا در حال جهش است؛ بنابراین باید پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی را در اوبت قرار گیرد.

وی با تاکید براین مسئله که واکسن خارجی کرونا غیرقابل اعتماد است، بیان کرد: با توجه به مسائل بیوتروریسم، مسائل امنیتی و دشمنی های کشورهای غربی در سالهای گذشته، هیچ گونه اعتمادی به آنها نیست. باید دقت کرد که مشکلاتی در خصوص سلامت مردم کشورمان ایجاد نشود.

میرگلوبیات ادامه داد: همانطوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید نهایت دقت را کرد چراکه عملکرد دشمنان در سالهای گذشته قابل دفاع و اعتماد نیست.

مدیرکل سلامت مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: خصومت آمریکا در طول ۴۰ سال اخیر به خوبی نمایان شده است؛ پس باید به این رفتار فعلی آمریکا در دادن واکسن کرونا شک کرد. آمریکا در سال های اخیر، کشور را تحریم دارویی کرده است و حتی داروهای مورد نیاز بیماری های خاص را به ایران نمی دهد، حال با دقت نظر به رفتار آمریکا، یک علامت سوال ایجاد شده که چرا در این شرایط واکسن کرونا را به ایران می دهد؟

اخبار مرتبط

شرایط امروز نتیجه تصمیمات قبل است/ نشانه جدیت طرف مقابل برای مذاکره، لغو تحریم‌ها است

سران برخی کشورهای همسایه گول رژیم توخالی صهیونیستی را نخورند

نامه 160 نماینده به رئیس جمهور/ دولت برای استفاده حداکثری از پیمان شانگهای برنامه‌ریزی کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha