حجاب، برترین نماد دینی و هویتی ماست

حجاب، برترین نماد دینی و هویتی ماست

به گزارش سراج24،  بدرشکوهی در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی، حقوق شهروندی و عفاف و حجاب استان، با اشاره به کسب رتبه برتر ملی توسط استان در زمینه اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف،  اظهار داشت: اصلی‌ترین هدف دشمنان نظام اسلامی، حمله به اعتقادات و باورهای دینی و بخصوص نهاد خانواده است.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، نقش مهمی در انسجام و تحکیم رابطه خانواده‌ها دارد، خاطرنشان کرد: حجاب، از مهم‌ترین نمادهای هویت دینی و انقلابی جامعه ماست که توجه ویژه و کاربردی به آن می‌تواند سهم بسزایی در آسایش و آرامش اجتماعی داشته باشد.

بدرشکوهی گفت: در دنیایی که غول‌های بزرگ رسانه‌ای و دشمنان اسلام، آرمان‌های مقدس نظام اسلامی همچون عفاف و حجاب را آماج حملات خود قرار داده‌اند باید بتوانیم با استفاده از زبان هنر و همچنین استفاده بیشتر از ظرفیت اقشار موثر در تبیین فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بکوشیم.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی هم در این جلسه نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب را نیازمند مشارکت مردم و تمام دستگاه‌های اجرایی دانست.

رقیه صادق‌زاده افزود: در آستانه سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، برنامه‌های مختلفی در کشور و استان ازجمله کنگره ملی 17 هزار زن شهید برگزار می شود.

در این جلسه اجرای تفاهم نامه دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با سازمان جهاد دانشگاهی استان در زمینه بازرسی از ادارات به منظور بررسی شاخص‌های عفاف و حجاب نیز بررسی شد.

اخبار مرتبط

نقش زینبی زنان در انتخابات

رکابزنان آذربایجان غربی راهی حرم امام خمینی (ره) شدند

بانوان رکن اصلی خانواده و منادیان پیشرفت کشورند

0 نظر

ارسال نظر

capcha