بیان خطبه‌های نهج‌البلاغه در برنامه «عطر علوی»

بیان خطبه‌های نهج‌البلاغه در برنامه «عطر علوی»

به گزارش سراج24، عطر علوی، عنوان میان‌برنامه شبکه رادیویی قرآن است که در قالب ساختاری گفتارمحور به معرفی خطبه‌های نهج‌البلاغه پرداخته است.

این برنامه طی بازه زمانی ۱۰ دقیقه‌ای با هدف آشنا ساختن شنوندگان با خطبه‌های نهج‌البلاغه (به عنوان اخ‌القرآن)، معرفی ویژگی‌ها و محتوای هر یک از خطبه‌ها، ترغیب مخاطبان به قرائت و مطالعه این کتاب و زمینه‌سازی عمل به سفارشات امیرالمؤمنین (ع) تهیه و تولید شده است.

معرفی مشخصات هر یک از خطب و ذکر بخش‌های شاخص آن، بیان نکات برجسته و معارف و محتوای هر یکی از خطبه‌های نهج‌البلاغه به همراه پیام آن و بیان یک یا دو فراز از خطبه معرفی شده و پخش فرازهایی از تلاوت‌های متناسب با محتوای قرآنی ارائه شده از دیگر موضوعاتی است که طی این برنامه به آن پرداخته می‌شود.

در فواصل این برنامه کارشناس از متن و گفتارمحوری و ترجمه گویای موجود بهره گرفته و هر برنامه به معرفی یک خطبه اختصاص دارد.

برنامه عطر علوی، کاری است گروه علوم قرآنی شبکه رادیویی قرآن است که به تهیه‌کنندگی سمیرا قنبری و کارشناسی حجت‌الاسلام حمیدرضا مهدوی‌ارفع از شبکه رادیویی قرآن (موج اف ام ردیف ۱۰۰ مگاهرتز) بر روی آنتن می‌رود.

اخبار مرتبط

دستور امام علی(ع) برای مبارزه ای سخت با دشمن تحریم کننده

حرم امام رضا(ع) سیاه‌پوش شد/ اهتزار پرچم عزای علوی بر فراز گنبد رضوی

اعمال مخصوص شب‌ قدر

0 نظر

ارسال نظر

capcha