ناگفته‌ها از زندگی «فخر ایران» مستند شد

ناگفته‌ها از زندگی «فخر ایران» مستند شد

به گزارش سراج24، محسن اردستانی رستمی درباره مستند «فخر ایران» که همزمان با چهلمین روز شهادت محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کارگردانی کرده است و روی آنتن می‌رود بیان کرد: این مستند به مناسبت چهلم شهید فخری زاده تولید شده است و درباره ابعاد علمی ایشان است. شهید فخری زاده در تولید علم بومی نقش مهمی داشته است اما شاید در رسانه‌های خارجی صرفاً به دانشمند هسته‌ای بودن وی تاکید شده است ولی این مستند به فضاهای علمی مرتبط با وی هم پرداخته است.

استفاده از فایل‌های منتشر نشده شهید فخری زاده در مستند

اردستانی درباره مستندات منتشر نشده‌ای که در این اثر به کار رفته است، توضیح داد: فایل‌های منتشر نشده‌ای از صحبت‌های وی در مورد تولید علم تا فضای جبهه و جنگ داشتیم که در این مستند آورده شده است. همچنین شهید فخری‌زاده در فضای شعر و شهادت حاج قاسم سلیمانی هم سخنان و فایل‌هایی دارد که آنها را هم می‌شنویم. شهید فخری‌زاده به شدت اهل شعر و شاعری بود و در مستند هم یک شعر منتشر شده از او ارائه خواهد شد.

وی درباره دیگر ابعاد جهانی شهید فخری زاده که می‌تواند به شناخت مخاطب از این دانشمند کمک کند، گفت: این مستند صرفاً به موضوع تولید علم توسط شهید پرداخته است و بازخوردهای جهانی این شهید در آثار دیگری قابلیت کار دارد. این مستند صرفاً یکی از صدها موضوع مرتبط با شهید است و برای ساخت یک مستند جامع‌تر به زمان بیشتری نیاز است چون این دانشمند شهید بسیار جامع‌الاطراف است و به تعداد محصولات زیادی در حوزه هنر نیاز داریم تا بتوان حتی اندکی با شخصیت این شهید آشنا شد.

حساسیت مستند درباره پرونده‌های ترور

کارگردان مستند «فخر ایران» درباره حساسیت‌های پرداخت به شهدای هسته‌ای و شهدای ترور گفت: موضوع ترورهایی که توسط رژیم صهیونیستی انجام شده بسیار حساس است و کار کردن در مورد این سوژه نیز حساس‌تر، بنابراین باید با ملاحظات به سوژه‌ها پرداخت که سوءتفاهمی در فضای افکار عمومی رخ ندهد.

اردستانی درباره مستندهایی که درباره شهدا ساخته می‌شود و تلاش برای قابلیت جذب مخاطب توسط این آثار در مقایسه با آثاری که شبکه‌های فارسی زبان ضد انقلاب می‌سازند نیز بیان کرد: بنده قبول ندارم صرفاً هر چه من و تو می‌سازد جذاب است؟ و هر چه ما می‌سازیم غیر جذاب. سالی ۸۰۰ مستند در فضای جبهه انقلاب ساخته می‌شود آیا همه اینها دیده می‌شود؟ به طور مثال جشنواره عمار این همه کار خوب و با کیفیت دارد اما عده‌ای می‌خواهند بگویند هر چه جبهه انقلاب می‌سازد ضعیف است و من این را قبول ندارم.

وی که مستندهای مختلفی در حوزه مدافعان حرم ساخته است و جوایزی بین‌المللی هم کسب کرده است در پایان گفت: تولید محصول در مورد موضوعات خاص سختی بسیاری دارد و شبکه‌ای مثل من و تو به راحتی خط قرمزهای عرفی و شرعی را رد می‌کند و هر چه دروغ باشد به مخاطب القا می‌کند.

مستند «فخر ایران» امروز شنبه ۲۰ دی ماه ساعت ۱۷ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

اخبار مرتبط

«موج شکن» از دهم اردیبهشت اکران می‌شود/ روایتی متفاوت از خلیج فارس

نادر طالب زاده درگذشت

در دیدار هنرمندان با رئیس جمهوری چه گذشت؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha