مکتب سلیمانی برگرفته از اسلام است

مکتب سلیمانی برگرفته از اسلام است

به گزارش سراج24، امیر داوود عبدی معاون فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مجله صبحگاهی "سلام سردار" گفت: مکتب سلیمانی حقیقتاً مکتبی است که آموزه‌های آن برگرفته از اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) است و ما برای شناخت مکتب حاج قاسم باید به مؤلفه‌های آن در اسلام، قرآن و سیره اهل بیت (ع) توجه کنیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به طور خلاصه در یک جمله اشاره کنیم مسئله‌ای غیر شعار جمهوری اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی نیست؛ مکتبی که بر مبنای عدم وابستگی به بیگانگان و استقلال بنا نهاده شده و ایستادگی در مقابل همه ظلم و جور و استکبار و برای مبنای آزاد زندگی کردن، تفکر آزاد منشی تفکر توحیدی، انقلابی و در زندگی بر مبنای توکل خداوند و رأی مردم است.

معاون فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع بیان کرد: اگر امروز شاهد جنایات بسیاری در دنیا هستیم و مردم بسیاری از دنیا زیر ظلم و استکبار و استبداد قرار گرفته‌اند ناشی از یک تفکر استبدادی و استکباری است.

عبدی عنوان کرد: اگر مبانی و تئوری علمی را بر مبنای آموزه‌های غربی شکل دهیم طبیعتاً به آن مقصود و هدفی که متعالی است نخواهیم رسید اگر مدرسه و دانشگاه‌های ما انقلابی، اسلامی و دینی و قرآنی باشد خواهیم توانست به شعار مبنایی استقلال و آزادی دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مکتب حاج قاسم بر پایه آموزه‌های غربی شکل نگرفته، بلکه تفکری است که براساس وحیانیت و تعالیم اهل بیت (ع) شکل گرفته است اگر چنانچه دانشگاه و اساتید ما به این سمت حرکت کنند می‌توان گفت که توانستیم مبانی انقلاب اسلامی را در گام دوم با شتاب بیشتری طی کنیم.

شهید فخری‌زاده از نام و نشان گریزان و دنبال پیشرفت تحقیقاتی برای کشور بود

معاون فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع درباره همکار شهید خود محسن فخری زاده از دانشمندان کشورمان که به تازگی ترور شده است، اظهار کرد: شهید فخری‌زاده دانشمند برجسته کشور نیز شاگرد همان مکتب حاج قاسم است مکتب حاج قاسم در انقلاب اسلامی صدها هزار شاگرد تربیت کرده است و در سخنان و صوت‌های شهید فخری‌زاده متوجه می‌شویم که وی نیز مرید حاج قاسم است.

عبدی در تشریح سخنان خود اذعان کرد: دلیل اینکه شهید فخری زاده مرید حاج قاسم شده این مسئله است که در مکتب حاج قاسم نام و نشان، ارزشی ندارد و گمنامی افتخار است و تنها به ملت و پیشرفت آن‌ها اندیشیده می‌شود که در سیره و شیوه تمامی شهدا این موضوع صدق می‌کند؛ شهید فخری‌زاده از نام و نشان گریزان بود و دنبال پیشرفت تحقیقاتی برای کشور بود و چه بسا اگر شهید نمی‌شد هم‌چنان در گم‌نامی می‌ماند.

وی تصریح کرد: ترور ناجوانمردانه این شهید در کنار خانواده سبب شد که ملت ایران یکی از بزرگ‌ترین فرزندان خود را بشناسد، در زمان کرونا اولین کیت تشخیص با همکاری وی و دانشمندان دیگری ساخته شد و در وهله دوم تمرکز خود را بر روی واکسن کرونا قرار داده و تحقیقات خوبی نیز انجام داد که به مرحله قابل قبولی نیز دست پیدا کرد.

معاون فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع خاطرنشان کرد: فخری‌زاده دانشمندی به معنای واقعی کلمه اهل زهد و تقوا بود و مرید و شیفته مقام معظم رهبری است و تنها به فکر قدرتمند شدن ایران بود.

رادیو مقاومت صدای گفتمان و مکتب سلیمانی در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ابتدای دی ماه تا پایان آن از طریق موج FM ردیف ۹۵,۵ مگاهرتز قابل دریافت بوده و مخاطبان می‌توانند از طریق شماره ۳۰۰۰۰۹۵۵ با برنامه‌های رادیو مقاومت در ارتباط باشند.

اخبار مرتبط

روایت حجت‌الاسلام رئیسی از دوران مبارزه علیه رژیم پهلوی

قدردانی رییس دفترعقیدتی سیاسی‌ فرماندهی‌ معظم کل‌ قوا از ملت ایران

رجاء واثق دارم زمینه دولتِ جوان حزب‌اللهی را فراهم خواهید کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha