مکتب سلیمانی برگرفته از اسلام است

مکتب سلیمانی برگرفته از اسلام است

به گزارش سراج24، امیر داوود عبدی معاون فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مجله صبحگاهی "سلام سردار" گفت: مکتب سلیمانی حقیقتاً مکتبی است که آموزه‌های آن برگرفته از اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) است و ما برای شناخت مکتب حاج قاسم باید به مؤلفه‌های آن در اسلام، قرآن و سیره اهل بیت (ع) توجه کنیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به طور خلاصه در یک جمله اشاره کنیم مسئله‌ای غیر شعار جمهوری اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی نیست؛ مکتبی که بر مبنای عدم وابستگی به بیگانگان و استقلال بنا نهاده شده و ایستادگی در مقابل همه ظلم و جور و استکبار و برای مبنای آزاد زندگی کردن، تفکر آزاد منشی تفکر توحیدی، انقلابی و در زندگی بر مبنای توکل خداوند و رأی مردم است.

معاون فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع بیان کرد: اگر امروز شاهد جنایات بسیاری در دنیا هستیم و مردم بسیاری از دنیا زیر ظلم و استکبار و استبداد قرار گرفته‌اند ناشی از یک تفکر استبدادی و استکباری است.

عبدی عنوان کرد: اگر مبانی و تئوری علمی را بر مبنای آموزه‌های غربی شکل دهیم طبیعتاً به آن مقصود و هدفی که متعالی است نخواهیم رسید اگر مدرسه و دانشگاه‌های ما انقلابی، اسلامی و دینی و قرآنی باشد خواهیم توانست به شعار مبنایی استقلال و آزادی دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مکتب حاج قاسم بر پایه آموزه‌های غربی شکل نگرفته، بلکه تفکری است که براساس وحیانیت و تعالیم اهل بیت (ع) شکل گرفته است اگر چنانچه دانشگاه و اساتید ما به این سمت حرکت کنند می‌توان گفت که توانستیم مبانی انقلاب اسلامی را در گام دوم با شتاب بیشتری طی کنیم.

شهید فخری‌زاده از نام و نشان گریزان و دنبال پیشرفت تحقیقاتی برای کشور بود

معاون فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع درباره همکار شهید خود محسن فخری زاده از دانشمندان کشورمان که به تازگی ترور شده است، اظهار کرد: شهید فخری‌زاده دانشمند برجسته کشور نیز شاگرد همان مکتب حاج قاسم است مکتب حاج قاسم در انقلاب اسلامی صدها هزار شاگرد تربیت کرده است و در سخنان و صوت‌های شهید فخری‌زاده متوجه می‌شویم که وی نیز مرید حاج قاسم است.

عبدی در تشریح سخنان خود اذعان کرد: دلیل اینکه شهید فخری زاده مرید حاج قاسم شده این مسئله است که در مکتب حاج قاسم نام و نشان، ارزشی ندارد و گمنامی افتخار است و تنها به ملت و پیشرفت آن‌ها اندیشیده می‌شود که در سیره و شیوه تمامی شهدا این موضوع صدق می‌کند؛ شهید فخری‌زاده از نام و نشان گریزان بود و دنبال پیشرفت تحقیقاتی برای کشور بود و چه بسا اگر شهید نمی‌شد هم‌چنان در گم‌نامی می‌ماند.

وی تصریح کرد: ترور ناجوانمردانه این شهید در کنار خانواده سبب شد که ملت ایران یکی از بزرگ‌ترین فرزندان خود را بشناسد، در زمان کرونا اولین کیت تشخیص با همکاری وی و دانشمندان دیگری ساخته شد و در وهله دوم تمرکز خود را بر روی واکسن کرونا قرار داده و تحقیقات خوبی نیز انجام داد که به مرحله قابل قبولی نیز دست پیدا کرد.

معاون فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع خاطرنشان کرد: فخری‌زاده دانشمندی به معنای واقعی کلمه اهل زهد و تقوا بود و مرید و شیفته مقام معظم رهبری است و تنها به فکر قدرتمند شدن ایران بود.

رادیو مقاومت صدای گفتمان و مکتب سلیمانی در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ابتدای دی ماه تا پایان آن از طریق موج FM ردیف ۹۵,۵ مگاهرتز قابل دریافت بوده و مخاطبان می‌توانند از طریق شماره ۳۰۰۰۰۹۵۵ با برنامه‌های رادیو مقاومت در ارتباط باشند.

اخبار مرتبط

ویدئو/روایت رهبر انقلاب از تهدید به قتل شدن سردار سلیمانی

خون پاک سردار سلیمانی فصل جدیدی در مقابله با استکبار آغاز کرد

جانفشانی ایثارگران باعث سربلندی ایران اسلامی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha