محور مقاومت با نام حاج قاسم سلیمانی تعریف شد

محور مقاومت با نام حاج قاسم سلیمانی تعریف شد

به گزارش سراج24، سردار قادر دلفان آذری (از هم رزمان شهید حاج قاسم سلیمانی) در برنامه عصر مقاومت گفت: کشورها و ملت‌ها مجبور هستند برای اینکه شیطان‌ها به هر ویروسی با هر اسمی لشگریان کوچک و بزرگ آن آسیب نرسانند ساز و کارهایی برای ایمن سازی و دفاع داشته باشند و به این می‌گوئیم مقاومت.
وی در تعریف محور مقاومت ادامه داد: حضرت علی (ع) می‌فرمایند: حاکم و فرمانده ضعیف کسی است که در دروازه‌های شهرش با دشمن بجنگد. ما اگر در مقابله چله کمان دشمن قرار نگیریم در فاصله‌ای که او به ما نزدیک می‌شود چه آسیب‌هایی به مردم ما خواهد رسید؟ ما هنوز آسیب‌های صدام را فراموش نکردیم. محور مقاومت یعنی اینکه از جنگی که قرار است به ما تحمیل شود جلوگیری کنیم و ایجاد امنیت و آرامش در شهرهایمان.
سردار دلفان آذری افزود: باید بپذیریم که اگر ما در لبنان و سوریه و عراق نمی‌جنگیدیم امروز این امنیت را در کشور نداشتیم. محور مقاومت با نام حاج قاسم سلیمانی که به آرزویش رسید تعریف شد. قبل از او هم بود همچنان که بعد از او هم هست و خواهد بود.
وی ادامه داد: کشورهای محور مقاومت الان بسیار قوی‌تر، غنی‌تر، با انگیزه تر، آماده‌تر، عالمانه تر، بصیرتر و هوشیارتر از زمان حاج قاسم هستند. انگیزه‌ای که برای گرفتن انتقام حاج قاسم‌ها، انگیزه‌ای که به جهان نشان دهد اگر حاج قاسم و سید الشهدا نیست رهبر معظم انقلاب و قاآنی عزیز و سایر فرماندهان هستند و عملاً ضعفی در جبهه مقاومت نیست. ما از زهد و توانمندی حاج قاسم گفتیم اما حاج قاسم به واسطه خضوع و خشوعی که داشت می‌توانست از خودش تعریف کند؟ شما بارها دیدید که ایشان می‌فرماید آیا من در بین شما آدم خوبی هستم؟ و نمی‌گوید فرمانده مدیر و مسئول خوبی هستم؟
وی در ادامه بیان داشت: باید حاج قاسم را به مدیران و مردم ما شناساند او مدیری بود که در برابر یک ریال بیت المال اشکش در می‌آمد. ساده پوش بود و کسی بود که در جمع فرماندهان سپاه به مدیر خودش گفت تجمل گرایی چیست؟ او یک مدیر راهبردی و استراتژیست ارشد و کارشناسی در امور نظامی و انقلابی و دیپلمات بسیار برجسته بود. هنر و مدیریت و اراده دیپلماتی او باعث شد که پایش به محور مقاومت باز شد. او با این بزرگی آدمی بود که در میدان‌ها جلوتر از دیگران می‌دوید و شب سرد را بدون پتو سپری می‌کرد.
فرمانده سوریه و یار سردار سلیمانی گفت: من مدیری ندیدم مثل حاج قاسم که وقتی رهبری صحبتی می‌کنند حجت برایش تمام باشد. وقتی عملیات می‌شد حاج قاسم نگران تکفیری‌ها هم بود و می‌گفت کشتن و قتل عام کار ما نیست و ما برای گرفتن جان نیامدیم و معبری راه اندازید که از آنها فرار کنند. حتی می‌گفت در میدان نبرد کاری نکنید اموال مردم آسیب ببینند. اصرار داشت در شهرهای شیعه نشین حداقل تعداد شهید را بدهیم. او برای ریختن خون جوان‌های مردم احساس مسئولیت می‌کرد و بارها اشک‌هایش را برای شهادت دیدم.
رادیو مقاومت صدای گفتمان مقاومت و مکتب سلیمانی در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ابتدای دی ماه تا پایان آن از طریق موج FM ردیف ۹۵,۵ مگاهرتز قابل دریافت بوده و مخاطبان می‌توانند از طریق شماره ۳۰۰۰۰۹۵۵ با برنامه‌های رادیو مقاومت در ارتباط باشند.

اخبار مرتبط

تواضع، فروتنی و دلدادگی به اهل‌بیت (ع) در حاج قاسم مشهور بود

پویش فرهنگی هنری «من و حاج قاسم» آغاز شد

شهادت حاج قاسم انگیزه برای مقابله با دشمنان را تقویت کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha