منتظر انتقام پی در پی از آمریکا هستیم

 منتظر انتقام پی در پی از آمریکا هستیم

به گزارش سراج24، حجت الاسلام علیدادی سلیمانی صبح پنجشنبه در اجلاسیه نخستین سالگرد شهید سلیمانی در مصلی کرمان اظهار کرد: ثمرات شیرین مکتب سلیمانی امروز در چهره مصمم و نازنین قهرمان ملی و پهلوان جهانی و شهیدِ به گستره زمین خاکی و شناخته شده در عالم ملکوت در سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی جلوگر شد.

وی افزود: ارزش انسانیت، کنترل نفسانیات، انگیزه عبودیت، مبارزه مستمر با هوی و هوس، جد و جهد در سیر و سلوک، رزمنده سرافراز در جهاد اکبر، ظهور و بروز اخلاقیات، اخلاص و بندگی، ادب و عمل، تواضع و تعامل، مهر و محبت، صداقت و سعادت، دلسوزی و سخاوت بخشی از جلوه نورانی روح سردار سلیمانی است.

امام جمعه کرمان ادامه داد: جهاد کبیر، حضور فعال در جنگ نرم و فرهنگی علیه طواغیت، تلاش وافر در ابطال باطل، تحلیل درست حوادث، صبر و بصیرت انقلابی، خروش به موقع، عدم انحراف از صراط مستقیم، پافشاری بر تبعیت از ولایت، بیدار نمودن خفتگان و به حرکت درآوردن متوقفین و سخنان شیرین و مستدل در جبهه حقیقی سربازی بخش دیگری از تابلوی شخصیت فرمانده عالی رتبه شهید سلیمانی است.

علیدادی سلیمانی افزود: علمدار جبهه مقاومت در روزهای سخت ابتلاء، قیام و قعود لله، رشادت و شجاعت تحسین برانگیز، ایثار و فداکاری تا بذل جان، جهاد در دفاع مقدس در جنوب و شرق، کور کردن چشم شرارت و ناامنی در جنوب شرق در دفاع از مرد و زن مظلوم، سامان دهی و گسترش و عمق بخشی به جبهه پهناور مقاومت در کسوت فرمانده سلحشور و شجاعت و… بروز دیگری از ۴۰ سال عمر با برکت مجاهد بزرگ و سیدالشهدای جبهه مقاومت است.

امام جمعه کرمان گفت: سیاست مبتنی بر دیانت، قرین معرفت و شناخت، تشکیل جبهه متحد آزادگان در برابر جبهه کفر، نگاه فرامرزی در دفاع از انسان و انسان مسلمان و دفاع ایثارگرانه از اعتاب مقدسه، تأمین امنیت برای رودخانه تاریخی وسیع زائران حسینی در اربعین، دمیدن روحیه امید در جوان بعضاً ناامید حاضر در جغرافیان جهان اسلام، رشادت و مردانگی، پاسخ مثبت به ندای ملل و افراد تحت ستم بخش دیگری از روحیه و رویه این سردار جوانمرد است.

وی ادامه داد: مرد میدان صعب و سخت، تاختن به خصم، حمله به دریای مشکلات، تبدیل تهدید به فرصت و از دل فرصت، فرصت جدید خلق کردن، فرماندهی در دل آتش پرخشم، عبور از معابر سخت و روشن نمودن فضای دود آلود و غبارآلود معرکه و خاموش نمون گلوله‌های سلسله وار و رقم زدن فتح و پیروزی بخش دیگری از جلوه شخصیتی سپهبد حاج قاسم سلیمانی است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: سعه صدر، زیرکی و تیزهوشی، طراح، توکل و تعبد، تفکر و تخصص، تشکیل جبهه واحد ملل مسلمان را هنر ذاتی و اکتسابی تجربه شده فرمانده دیروز لشکر ۴۱ ثارالله است، لیاقت و شایستگی، دعا و نیایش، ذکر و زهد، انس با تهجد، نماز و نیاز به پیشگاه خالق متعال از دیگر روحیات شهید سلیمانی است.

امام جمعه کرمان افزود: یاد رفتگانِ شاهد، اشک و آه در حسرت شهادت، تکریم والدین و فرزندان شهدا، رفاقت با یادگاران دفاع مقدس، بوسه بر چهره جانبازان، نوازش بچه‌های شهدا، تضرع و التجا در خلوت شب، درک جدی سجده و سحر محبوب حاجی با حجب و حیا یعنی سردار نازنین ما است.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه متانت و مردانگی، نوازش فقیر، توجه به قشر محروم و آسیب دیده، احترام وافر به توده‌های مردم، پذیرش نسل جوان با آغوش باز، توجه به صله ارحام، محبت به اهل بیت صفحه دیگری از کمالات اخلاق مرد میدان شهید سلیمانی است، تصریح کرد: همت بلند و احساس دین مردم عراق و ایران در شهرهای مختلف بخصوص مشهد مقدس، قم، خوزستان، تهران و کرمان بالاخص مردم نجیب کرمان که ۶۰ شهید در تشییع شهید سلیمانی را به کاروان شهدا تقدیم کردند خروش مردمی را رقم زد و سیر جمعیت تاریخی را به راه انداخت که حماسه دیگری را در تاریخ خلق نمود.

امام جمعه کرمان در پایان تاکید کرد: در دفاع از ارزش‌ها در خط رهبری، منتظر انتقام پی در پی از آمریکا و ترامپ ملعون و جبهه کفر و استکبار به نظاره نشسته ایم.

اخبار مرتبط

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

دفاع مقدس یک مکتب انسان‌ساز در دست معلمان است

سردبیر الناشر لبنان: محموله‌های سوخت ایران دولت آمریکا و عربستان را به چالش کشید

0 نظر

ارسال نظر

capcha