رونمایی از نسخه کردی وصیت‌نامه شهید سلیمانی در سنندج

رونمایی از نسخه کردی وصیت‌نامه شهید سلیمانی در سنندج

به گزارش سراج24، در مراسم گرامیداشت اولین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی که به همت سپاه بیت‌المقدس و با حضور سرلشکر محسن رضایی در سنندج برگزار شد، از نسخ کردی وصیت‌نامه شهید سلیمانی در سنندج رونمایی شد.

این وصیت‌نامه به همت مرکز حفظ آثار سپاه بیت‌المقدس کردستان به کردی ترجمه شده است.

همچنین در این مراسم از دو خانواده شهید جواد کاکه‌جانی از شهدای مدافع حرم و شهید مسعود غمیان از شهدای اوایل انقلاب تجلیل شد.

شهید مسعود غمیان در اوایل اردیبهشت 1359 قبل از پاکسازی شهر سنندج به عضویت سپاه پاسداران درآمد و دوشادوش دیگر برادران مهاجر و انصار خود به صورت شبانه روزی به دفاع از آرمان های انقلاب مشغول شد.

ضد انقلاب به دلیل کینه‌ای که از این شهید داشت سه بار وی را مورد سوءقصد قرار داد که در هر سه مورد وی مجروح شد. حاج مسعود به دلیل مشکلات جسمی و جانبازی 60 درصدی که داشت از سپاه تسویه کرد و بیرون آمد و دوباره در بازار مشغول فعالیت شد. 

این مسلمان آزاده پس از عمری تلاش و مجاهدت، سرانجام شامگاه روز بیست وهشتم مردادماه 1369 پس از ادای فریضه مغرب در مسیر بازگشت به منزل، مورد هجوم ناجوانمردانه عناصر ضدخلق قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید جواد کاکه جانی نیز در سال 1388 پس از موفقیت در گذراندن دوره‌های سخت تکاوری اصفهان وارد نیروهای گردان تکاروان لشکر 22 بیت‌المقدس شد.

در روز ششم تیر ماه سال 1395 مصادف با بیست و یک رمضان سال در منطقه کوسالان سروآباد در درگیری با اشرار و عناصر ضد انقلاب به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به آرزویش ارزشمند و ستودنی‌اش دست یافت.

اخبار مرتبط

روایت محسن رضایی از همسفری با شهید شیخ‌الاسلام و زیارت مرقد امام علی(ع)

حساب توئیتری «محسن رضایی» مسدود شد

سیلی سپاه به آمریکا قدرت و عظمت نظام را به دنیا نشان داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha