اجرای پروژه‌های فرهنگی به یاد حاج قاسم در کرمان

اجرای پروژه‌های فرهنگی به یاد حاج قاسم در کرمان

به گزارش سراج24، سردار حسین معروفی صبح پنجشنبه در اجلاسیه نخستین سالگرد شهید سلیمانی در مصلی کرمان اظهار کرد: جز عزت، شرف و بزرگی از شهید سلیمانی سراغ نداریم، در عزت و بزرگی ایشان اسراری پنهان است که تاکنون نتوانسته‌ایم درک کنیم.

وی افزود: ما بچه‌های حاج قاسم، بچه‌های جنگ و فرزندان حاج قاسم با خاطرات ایشان زندگی نخواهیم کرد بلکه با حقیقت سردار سلیمانی زندگی می‌کنیم که الگوی عملی ما برای پیمودن راه حق است.

سردار معروفی ادامه داد: بالاترین درجه ایثار شهادت است و آن هم این نوع شهادت. مکتب شهید خدا را دیدن و خود را ندیدن است و ذوب شدن در دین، عاشورا و مردم است و مکتب شهید انسجام جبهه انقلاب اسلامی است و خطوط قرمز دارد و مکتب او قوی شدن برای مقابله با مشکلات است.

وی با بیان اینکه حاج‌قاسم اعتقاد قلبی داشت؛ انقلاب اسلامی با مردم تعریف می‌شود و خودش سپر بلای مردم می‌شود، تاکید کرد: کسانی که می‌گویند ما نقطه ذوب ولایت را ندیدم بروند مکتب شهید سلیمانی را مطالعه کنند، ایشان در موقفه بیت الزهرا؛ عنوان کرده‌اند که این مکان وقف بی بی دو عالم صدیقه طاهره (س) کرده‌ام کسانی که در این مکان سخنرانی می‌کنند باید محب اهل بیت (ع)، محب امام خمینی (ره) و امام خامنه ای باشند، این نظام ولایی حاج قاسم است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار کرد: ما برای عملی کردن این مکتب در استان کرمان که قله و سرچشمه ترویج مکتب حاج قاسم است؛ برای آنکه انحرافی در آن به وجود نیاید از هشت ماه گذشته ستاد ترویج مکتب شهید سلیمانی را تشکیل دادیم که مربوط به برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.

سردار معروفی عنوان کرد: این مکتب، مکتب عاشورا و امامین انقلاب است، متأسفانه کمتر دیده‌ایم که در عرصه فرهنگی کار شود، فرآیند فرهنگ سازی دارای مؤلفه‌های نماد سازی، گفتمان سازی، شبکه سازی و جریان سازی است، اگر ما نتوانیم مکتب حاج قاسم را تبدیل به یک جریان کنیم این جریان ابتر خواهد ماند.

وی افزود: برای مصونیت انقلاب اسلامی ما این مکتب را جریان سازی خواهیم کرد و برای این جریان شورای سیاست گذاری تشکیل داده‌ایم که در این شورای سیاست گذاری ۱۶ کارگروه تعریف شده و همه در مکتب حاج قاسم جای دارند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: در بحث نماد سازی برنامه‌های مختلفی داریم در مسیر میدان بسیج تا میدان عاشورا باید کار عظیم فرهنگی در این زمینه انجام شود، میدان بسیج میدان جهان اسلام شود، از گنبد جبلیه تا گلزار شهدا پیاده رو خواهد شد و همچنین اقداماتی در میدان آزادی به یاد آن تشییع باشکوه انجام خواهد شد.

سردار معروفی ادامه داد: کار بزرگ‌تر در کوه صاحب الزمان (عج) است که جایی را در نظر گرفته‌ایم تا کار فرهنگی با محوریت سردار سلیمانی مانند بیستون انجام دهیم. برنامه‌های فرهنگی برای جوانان و نوجوانان راهیان نور حاج قاسم را در عرصه مکتب شهید سلیمانی ثبت ملی کرده‌ایم و برای هزار نفر آماده‌ایم که از سراسر کشور زائران در کرمان حضور پیدا کنند بیت الزهرا مکان روایتگری خواهد بود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای شهدای مراسم تشییع، یادآور شد: دیه همه شهدا پرداخت شده یا در شرف پرداخت است، همه این عزیزان به عنوان شهید معرفی شدند و تمامی امکانات خانواده شهدا برای آنان در نظر گرفته شده است؛ همچنین به مناسبت سالگرد شهادت سپهبد شهید سلیمانی به خانواده شهدا سرکشی شده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: کارهای مردمی به نام سردار سپهبد شهید سلیمانی انجام شده که از جمله آن می‌توان به اعزام ۵۰ گروه جهادی در سراسر استان برای انجام خدمت، آزادی ۶۳ زندانی به تعداد سال‌های عمر با برکت شهید سلیمانی، افتتاح ۹۸۵ پروژه در طول ۱۰ ماه، توزیع هزار و ۸۳۲ سری جهیزیه با هماهنگی کمیته امداد و بنیاد شهید حاج قاسم اشاره کرد.

اخبار مرتبط

ویدئو/ مردان بستر آخر از میدان چه می‌فهمند؟

با انتخاب رئیس جمهور انقلابی عمده مشکلات کشور کمتر خواهد شد

مشارکت حداکثری در انتخابات منجر به تثبیت جمهوریت می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha