ارسال بیش از ۴۷۰ اثر به جشنواره «ملت امام حسین (ع)»

ارسال بیش از ۴۷۰ اثر به جشنواره «ملت امام حسین (ع)»

به گزارش سراج24، یوسف نیک انجام با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره مجازی «ملت امام حسین (ع)» در شهرستان فومن، اظهار کرد: فراخوان این جشنواره ادبی به مناسبت نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی ۲۳ آذر ماه امسال منتشر شد.

وی با بیان اینکه با وجود فرصت اندک تعیین شده برای ارسال آثار ۴۷۳ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد، گفت: ۱۱۲ هنرمند حوزه ادبیات از سراسر کشور در این جشنواره شرکت کردند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن در ادامه با اشاره به اینکه جشنواره در دو بخش شعر و نثر ادبی کوتاه برگزار شده است، افزود: ۷۵ درصد آثار در بخش شعر و ۲۵ درصد مابقی در بخش نثر ادبی شرکت کرده اند.

وی به داوری آثار توسط داوران برجسته استانی و کشوری اشاره و اضافه کرد: بعد از بررسی آثار داوران چهار اثر را در بخش شعر و دو اثر را نیز در بخش نثر ادبی کوتاه شایسته کسب رتبه‌های برتر دانستند.

نیک انجام با اشاره به اسامی نفرات برتر این جشنواره، گفت: در بخش شعر رتبه نخست به «مهدی جهاندار» از اصفهان رسیده و «رضا نیکوکار» از رشت، «علی سلیمانی» از تهران و «میثم داودی» از قم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در بخش نثر ادبی کوتاه نیز با نظر داوران «علی شریفی» از کرج رتبه نخست و «حسین دولت دوست» از یاسوج به رتبه دوم دست یافت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن اضافه کرد: این جشنواره با همکاری بسیج رسانه شهرستان فومن برگزار شده و با توجه به شیوع ویروس کرونا، لوح تقدیر و جوایز نقدی به نشانی برندگان ارسال خواهد شد.

اخبار مرتبط

جشنواره طراوت برگزار می‌شود

استمرار جشنواره کتابخوانی رضوی نقطه قوت این حرکت فرهنگی

فراخوان دومین جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha