بیداری اسلامی اجازه ظلم و ستم در سرزمین های اسلامی را نمی دهد

بیداری اسلامی اجازه ظلم و ستم در سرزمین های اسلامی را نمی دهد

به گزارش سراج24، آیت الله شیخ عیسی قاسم با صدور بیانیه‌ای با اشاره به اینکه بیداری اسلامی اجازه ظلم و ستم در سرزمین‌های اسلامی را نمی‌دهد، گفت: بحرین با ملتی که می‌خواهند در زندان‌ها، با اعدام‌ها، سلب حقوق و زیر تهدید و ارعاب ساخته شوند، بیگانه است.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سیاستی که بر ملت عزیز ما در بحرین حاکم است نفس‌هایشان را بریده و برای هر نفسی که می‌رود و می‌آید آنها را مورد محاسبه و مواخذه قرار می‌دهد، فرهنگ اسلامی آنها را به رسمیت نشناخته و با موسسه‌ها و نهادهای آنها می جنگد و آنها را به خاطر احیای شعائر دینی مورد معاقبه قرار می‌دهد. خفقان را بر آنها افزایش می‌دهد و آزادی بیان را ممنوع نموده و مورد مجازات قرار می‌دهد. اختیار و گزینه‌های سیاسی ملت را سلب نموده و در ساخت حال و آینده ملت سهم خواهی می‌کند و مطالبه‌های سیاسی و حقوق حقه اشان را به شدیدترین نحو ممکن جرم می‌شمارد.

وطنی که وضع سیاست حاکمه اش این باشد - حتی اگر وسیع‌ترین کشور جهان باشد- در واقع زندانی بزرگ است، چه رسد به بحرین که به محدودیت و کوچکی وسعت جغرافیایی معروف است.

حال این وطن که خودش یک زندان است مملو از زندان‌های انبوه کوچک‌تری می‌باشد که سلب کننده آزادی و مصادره کننده حقوق به شکل وسیع‌تر و شدید تری هستند.
زندان‌هایی که مقبره آزادی هزاران نفرند و حقوقشان را لگدمال کرده‌اند چراکه گفته‌اند "باید که سیاست حاکم بر بحرین تصحیح شود، باید که این ظلم تغییر یابد، حق و حقوق افراد باید بازگردانده شوند، باید که حرف مردم شنیده شود و نظرش برای تعیین سرنوشتش پرسیده شود، خواست و اراده اش مورد احترام قرار گیرد و اینکه ملت اصل امور است به رسمیت شناخته شود و بدون اصالت حق انتخاب ملت، نظام حاکم اصالت و حقی ندارد".

این زندان‌ها که مملو از مظلومان آزاده اند به همه آزادگان جهان می‌آموزند که بهای هر کلمه حق و کلمه آزادی‌خواهانه زندان، مصادره حق حیات و له کردن همه حق و حقوق و حق حیاتشان است و اگر در این میان چیز اندکی برای کسی باقی گذارده شده از باب حق نیست بلکه از روی منت است.

بحرین با اینگونه ملتی که می‌خواهند در زندان‌ها، با اعدام‌ها، سلب حقوق و زیر تهدید و ارعاب ساخته شوند بیگانه است و بیداری اسلامی هم اجازه نمی‌دهد و بر نمی تابد چنین ملتی در سرزمینی از سرزمین‌های اسلامی متولد شود.

زندانیان ما، این فرزندان ملت، باعث افزایش صلابت ایمان، شدت گرفتن تعهد و تمسک و روح مقاومت در راه دین، آزادی و همه حقوقشان و حقوق این ملت اند.

کلمه حق شکست و بازگشت به عقب ندارد.

پناه بردن و متوسل شدن به ظلم و دشمنان امت راه اشتباهی است که آنهایی که تعقل می‌کنند می‌دانند.

عیسی أحمد قاسم

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha