طرح شهید سلیمانی با قدرت و جدیت باید تداوم داشته باشد

طرح شهید سلیمانی با قدرت و جدیت باید تداوم داشته باشد

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین منوچهر حبیبی در جلسه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا که با حضور جمعی از مسؤولان در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد، با بیان اینکه هم اکنون استان قزوین در وضعیت زرد قرار دارد، افزود: طبق دستورالعمل‌های جدید ستاد کرونا هیچ تفاوتی در وضعیت نارنجی و زرد وجود ندارد لذا محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی در قزوین همچنان تا رسیدن به وضعیت سفید ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اعمال قانون منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در کاهش شیوع و ابتلاء بیماری تأثیری داشته است، اظهار داشت: منع تردد شبانه در ساعات ذکر شده در تمامی شهرهای استان همچنان به قوت خود باقی است و خودروهای با پلاک شخصی ۷۹ و ۸۹ به عنوان خودروی بومی استان محسوب می‌شوند و تردد این خودروها در سطح استان بلامانع است.

حبیبی با اشاره به اینکه فعالیت تالارهای پذیرایی در ایام فاطمیه هیچ توجیهی ندارد و ۹۰ درصد صنوف در استان مشغول فعالیت هستند، افزود: رستوران‌ها، فست فودها، کافه‌ها و قهوه خانه‌ها با ۳۰ درصد ظرفیت و رعایت اصول بهداشتی فعال خواهد بود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تاکید کرد: در بحث حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، نمازهای جمعه، مساجد، مراسمات و آئین‌های مذهبی کماکان تعطیل است.

وی اضافه کرد: تمامی آزمون‌های دانشگاه‌ها، مدارس، مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای و حوزه‌های علمیه همچنان به صورت غیرحضوری و مجازی خواهند بود و هیچ‌گونه تجمع، مراسم‌های فرهنگی، مذهبی و همایش برگزار نخواهد شد.

وی با بیان اینکه زرد شدن وضعیت نباید ما را در برابر این بیماری بی تفاوت کند، تصریح کرد: استفاده مستمر از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از دورهمی های خانوادگی، کماکان ادامه داشته باشد.

حبیبی اضافه کرد: طرح شهید سلیمانی با قدرت و جدیت باید تداوم داشته باشد و اصرار در بازگشایی برخی فعالیت‌ها روند پیگیری با بیماری کرونا را با مشکل مواجه خواهد کرد.

این مسؤول یادآور شد: تست کرونایی باید با اولویت کارگران، کارکنان بانک‌ها و شهرداری‌ها در دستور کار باشد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونای استان قزوین افزود: در حال حاضر بخش عمده استان‌های همجوار ما قرمز و نارنجی هستند و این امر برای ما نگران‌کننده است، فعالیت کسب و کارها بر اساس شیوه‌نامه‌های رنگ‌بندی شهرستان‌ها مشخص می‌شود و طبق این شیوه‌نامه فعالیت ۲ سوم کارکنان ادارات به صورت حضوری و یک سوم به صورت دورکاری است، همچنین دستگاه‌های خدمات رسان مانند علوم پزشکی، نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی به صورت کامل آماده باش هستند.

اخبار مرتبط

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

برای حل مشکلات کشور از دفاع مقدس الگوگیری کنیم

برگزاری نمایشگاه ویژهٔ دفاع مقدس در پیاده‌راه سبزه میدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha