سردار سلیمانی ملت‌های منطقه را نسبت به توطئه سازش آگاه کرد

سردار سلیمانی ملت‌های منطقه را نسبت به توطئه سازش آگاه کرد

به گزارش سراج24، آیت الله محمد حسن اختری در همایش بین المللی مجازی تحت عنوان «نقش مردم سودان در احیا مقاومت و تأثیرگذاری شهید سلیمانی بر آن» بر خصوصیات و ویژگی‌های اخلاقی، جهادی و فکری شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی پرداخت و تصریح کرد: این سردار رشید اسلام به تکالیف شرعی خود طبق رهنمودهای ولی امر مسلمین حضرت آیت الله امام خامنه ای انجام وظیفه می‌نمود و توانست بسیاری از توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب نموده و محور مقاومت و به ویژه مسئله فلسطین را زنده نگه دارد.

وی با طرح توطئه سازش و تداوم مبارزه همه جانبه ملت‌های منطقه علیه اشغالگران و گروه‌های تکفیری مسلح خدمات ماندگار انجام داد و توانست ملت‌های منطقه را نسبت به این توطئه‌ها آشنا کرده و محور مقاومت علیه صهیونیزم جهانی را تقویت و حمایت همه جانبه نماید.

در ادامه سیدفادی السید، مدیر مرکز امت واحده درباره نقش پیش تازانه شهید سلیمانی در منطقه و بویژه تقویت و حمایت از محور مقاومت و دفاع از آرمان فلسطین و ملت‌های مستضعف و مبارزه بی امان علیه روند سازش ننگین با رژیم صهیونیستی تاکید کرد و بر اهمیت و نقش ملت‌های اسلامی و نیز مردم سودان در حمایت از آرمان فلسطین و مخالفت با هرگونه سازش با اشغالگران صهیونیستی پرداخت.

سید عمار الموسوی، مسئول روابط عربی حزب الله نیز طی سخنانی گفت: الفبای مقاومت توسط شهید سلیمانی پایه گذاری گردید و این زنده یاد طبق مکتب ولایت فقیه از محور مقاومت دفاع نموده و از آن حمایت کرده و با طرح‌های راهبردی خود سیاست‌های مبارزه با دشمن صهیونیستی و استکبار آمریکا را ترسیم نمود.

وی خاطر نشان کرد: مقاومت حزب الله لبنان در حمایت مطلق از ملت‌های مستضعف و به ویژه مردم سودان ادامه خواهد یافت و یکی از اولویت‌های مقاومت حزب الله، آزادی فلسطین از یوغ اشغالگران صهیونیستی است.

ادریس سلیمان عضو هیئت اجرایی حزب المؤتمر الشعبی سودان در سخنان خود ضمن تجلیل از شخصیت شهید سلیمانی، گفت: این شهید نقش محوری را در مبارزه با گروه‌های تروریستی و تکفیری ایفا نمود و توانست معادله‌های سیاسی و نظامی را در جهان عرب و جهان اسلام به نفع محور مقاومت تغییر دهد

وی افزود: مردم سودان با هرگونه سازش با دشمن مخالفت کرده و می‌کنند و با هر وسیله ممکن این توطئه علیه ملت‌های مستضعف را خنثی خواهند نمود.

در ادامه محمد خلیفه، عضو مجمع فقه اسلامی سودان با مقایسه تاریخی از مبارزات مردم مسلمان منطقه با دشمن صهیونیستی گفت: مردم سودان از سال ۱۹۵۶ همواره در خط مبارزه علیه دشمن بوده و با هرگونه سازش و عادی سازی روابط با این رژیم غاصب مخالفت کرده و خواهد نمود زیرا مسئله فلسطین آرمان همه مسلمانان است.

این عضو مجمع فقه اسلامی سودان افزود: با تأسیس و راه اندازی مراکز پژوهشی راجع به مسئله فلسطین توانسته‌ایم گامی در معرفی آرمان فلسطین برداریم. ملت‌های منطقه با تهدیدات و تطمیع دشمن صهیونیستی سر فرود نخواهند آورد و مقاومت مردم سودان علیه روند سازش که خیانت به ملت و میهن است ادامه خواهد یافت.

داوود شهاب سخنگوی جنبش جهاد اسلامی یکی دیگر از سخنرانان این میزگرد مجازی بود که درباره ویژگی‌های شهید سلیمانی به ویژه خدمات وی به خانواده‌های شهدا و مجاهدین و مجروحین و فقرا پرداخته و تاکید نمود که این شهید عاشق و دوستدار فقرا و مستضعفین و یار و یاور مجاهدین بود.

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی درباره اقدامات شجاعانه و خدمات ارزشمند شهید سلیمانی در دفاع از آرمان فلسطین نیز مطالبی ارائه نمود.

در این اجلاس اندیشمندان و رؤسای احزاب و سازمان‌های سیاسی و اسلامی درباره اقدامات شجاعانه و راهبردی سردار شهید سلیمانی در مبارزه با گروه‌های مسلح تکفیری و جریان‌های انحرافی و نقش مردم مسلمان و مقاوم سودان در برابر توطئه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی غاصب، گفتگو نمودند.

اخبار مرتبط

۱۴ هزار وعده غذای گرم توسط بنیاد احسان در خراسان شمالی توزیع شد

زیارت عاشورا حدیث قدسی است

سیدالشهدا(ع) در روز عاشورا عالم را به دو جبهه تقسیم کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha