بالاترین افتخار زندگی‌اش را تلاوت در حرم مطهرامام رضا(ع) می دانست

بالاترین افتخار زندگی‌اش را تلاوت در حرم مطهرامام رضا(ع) می دانست

به گزارشسراج24، امروز سالگرد درگذشت حمیدرضا عباسی قاری بین‌المللی قرآن کریم است. احساس محمدی کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث و نماینده جمهوری اسلامی ایران در سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی ایران، به مناسبت پنجمین سالگرد درگذشت حمیدرضا عباسی قاری بین‌المللی قرآن گفت: ماه رمضانِ سال قبل از فوت ایشان در یکی از بوستان‌های مشهد اجرای برنامه ترتیل خوانی داشتیم. در یکی از شب‌ها چند جوان دعوایشان شده بود که حاج حمید با لهجه زیبای ترکی گفت «بچه‌ها دعوا نکنید» و سعی کرد آن جوان‌ها را از هم جدا کرده و آشتی داد.

وی ادامه داد: اخلاق، ادب، تواضع و شوخ طبعی جزئی از اخلاقیات و ویژگی‌های او بود. شوخ طبعی در کمال ادب و متانت به طوری که همیشه شاهد بودیم افراد زیادی با ذوق و شوق دور ایشان جمع می‌شدند و گاهی از صدای خنده‌های زیاد می‌فهمیدیم حاج حمید در میان جمع قرار دارد.

این قاری قرآن اظهار داشت: اگرچه زود از میان ما رفت اما نام و یاد نیک و صدای زیبایش همیشه ماندگار خواهد بود و چه سعادتی از این بالاتر به قول جناب سعدی: نام نیکوگر بماند ز آدمی، به کزو ماند سرای زرنگار.

در سفر یزد که برای نماز رفتیم در مسجدی که به جز خادم هیچ کسی نبود، حاج حمید گفت: اینجا برای تلاوت قرآن خیلی خوب است. همانجا شروع به خواندن قرآن کردند. اگر از هرکسی که حتی برای ساعتی با ایشان برخورد داشته نظرش را در خصوص اخلاقی حمید رضا عباسی بپرسیم بدون شک «اخلاق خوش» مرحوم عباسی زبانزد است.

استاد حمیدرضا عباسی متولد سال ۱۳۵۵ در شهر زنجان بود و به دلیل عشق زیاد پدر به حضرت رضا علیه‌السلام عاقبت خانواده او را ساکن مشهد نمود.

اولین استاد وی پدرش بود و بعدها از محضر اساتیدی چون آقایان: «حاج سید مرتضی و حاج سید مجتبی سادات فاطمی»، «مرحوم محمد زاده»، «مرحوم اوحدی»، «مرحوم حسن زاده»، «مرحوم معینی» استفاده نمود.

وی دارای مدرک کارشناسی فقه و مبانی حقوق بود و در مرکز عالی تربیت مدرس قرآن کریم تدریس می‌کرد.

مرحوم حمیدرضا عباسی حائز رتبه اول مسابقات دانش آموزی بود و در دوران دانشجویی و سربازی هم رتبه اول کشور را کسب نمود. در سال ۱۳۸۹ در مسابقات سراسری یزد رتبه اول را کسب کرد، اما آن‌سال برای اولین بار آزمون کتبی هم در کنار مسابقات برگزار شد و رتبه ایشان به سوم تنزل یافت.

در سال ۱۳۹۰ او نماینده کشور ایران در مسابقات بین‌المللی مالزی بود و علی‌رغم تلاوتِ بسیار حرفه‌ای و فنی، رتبه چهارم را کسب نمود.

در فروردین سال ۱۳۹۴ به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران به مسابقات بین‌المللی کویت اعزام شد و حائز رتبه سوم شد.

وی بالاترین افتخار زندگی‌اش را تلاوت در حرم مطهر حضرت رضا علیه‌السلام می‌دانست و قاری و مؤذن ظهرهای شنبه حرم مطهر رضوی بود.

مرحوم حمیدرضا عباسی در نهم دی ماه سال ۱۳۹۴ در راه بازگشت از داوری مسابقات بسیج استان سمنان، بر اثر واژگونی اتومبیل‌اش دچار ضربه مغزی شد و پس از هفت روز کمای عمیق در غروب ۱۵ دی‌ماه ۱۳۹۴ دار فانی را وداع گفت و پیکر مطهرش در بهشت ثامن در کنار رفیق قرآنی‌اش مهاجر الی‌الله شهید حاج محسن حاجی حسنی کارگر آرام گرفت.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha