البرز ۵۵۰ شهید در عملیات کربلای ۵ تقدیم انقلاب کرده است

البرز ۵۵۰ شهید در عملیات کربلای ۵ تقدیم انقلاب کرده است

به گزارش سراج24، سلیمان رستمیان با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تسلیت ایام عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها از برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای عملیات کربلای ۵ در استان البرز خبر داد و اظهار کرد: استان البرز ۵۵۰ شهید والامقام در عملیات کربلای ۵ تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. در این میانه نقش جوانان غیور لشکر همیشه پیروز ده سیدالشهدا برای همیشه در طول تاریخ در ذهن و دل مردم ایران ماندگار و جاودانه خواهد ماند.

وی افزود: عملیات کربلای ۵ یکی از افتخارات کشور ما در طول ۸ سال دفاع مقدس است که با سلحشوری و ایثارگری‌های رزمندگان غیور ایران اسلامی به بار نشست. ۱۹ دی‌ماه هرسال یادآور فریادهای یا زهرایی است که قلب دشمن را در خاک شلمچه لرزاند و هراس را برای دشمن اشغالگر به ارمغان آورد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز بر لزوم زنده نگه‌داشتن یاد و خاطر شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تأکید کرد و گفت: نسل امروز و آینده کشور باید با ایثارگری‌ها و مجاهدت‌های شهدا و ایثارگران آشنا شوند تا بتوانند از آرمان‌هایی که خون هزاران شهید برای آن هدیه شده است به خوبی دفاع کنند. لذا زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و بازگو کردن موفقیت‌ها، خاطرات و ارزش‌های دوران دفاع مقدس نقش مهمی در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خواهد داشت.

وی گفت: مراسم بزرگداشت عملیات کربلای ۵ فردا پنج‌شنبه ۱۸ دی ماه به همت اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، و مشارکت نهادها و دستگاه‌های اجرایی با هدف ارج نهادن بر حماسه‌آفرینی شهدای این عملیات و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ساعت ۱۵ در امام‌زاده محمد علیه‌السلام کرج برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است عملیات کربلای ۵ یکی از بزرگ‌ترین عملیات رزمندگان ایرانی در طول جنگ تحمیلی بود که در تاریخ ۱۹ دی ماه سال ۱۳۶۵ با رمز یا زهرا (ع) در منطقه شلمچه و شرق بصره آغاز و شکست سنگینی به رژیم بعث عراق وارد کرد.

اخبار مرتبط

قرارگاه جهادی نوسازی مدارس در البرز راه‌اندازی می‌شود

گروه جهادی شهید تقوی؛ سنگر خدمت دانش‌آموزان سوق

شهادت را تنها وسیله نجات خود از عذاب آخرت می‌دانم

0 نظر

ارسال نظر

capcha