بودجه‌های فرهنگی یا محقق نشده یا قطره چکانی پرداخت می‌شود

بودجه‌های فرهنگی یا محقق نشده یا قطره چکانی پرداخت می‌شود

به گزارش سراج24 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان اظهار داشت: شرایط دشوار اقتصادی سبب شده تا اولویت دستگاه‌های اجرایی پرداخت حقوق کارمندان و اجرای پروژه‌ها باشد و مسائل فرهنگی در اولویت‌های آخر قرار دارد.

امام جمعه اصفهان با اشاره به ضرورت رسیدگی به مسائل فرهنگی در کشور افزود: بودجه‌های فرهنگی در تهران از ابتدای کار مشخص بوده و برای استان‌ها بودجه‌های کمی در نظر گرفته شده است، همچنین بیش‌تر ردیف‌های بودجه فرهنگی در استان‌ها محقق نمی‌شود و یا به صورت قطره چکانی پرداخت می‌شود که این موضوع کار را برای مسؤولان فرهنگی دشوار کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان عنوان کرد: امیدوار هستیم که راهکارهای مناسبی برای تحقق بودجه‌های فرهنگی حتی با استفاده از ظرفیت‌ خیران در نظر گرفته شود و مسائل فرهنگی دنبال شود؛ همچنین با توجه به اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر بودجه خاصی ندارد انتظار می‌رود اعضای این ستاد، کمیته پشتیبانی و مالی تشکیل دهند.

حجت‌الاسلام احمد عبدالهی‌نژاد نیز در این جلسه اظهار داشت: ستادهای احیای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان‌های کاشان، خمینی‌شهر و شهرضا بیشترین امتیاز را از نظر کمی دریافت کردند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به برنامه‌های آموزشی این ستاد گفت: برنامه‌های آموزشی ما برای افرادی که می‌خواهند تذکر زبانی داشته باشند اما شیوه کار را نمی‌دانند، اجرا می‌شود، البته بسیج و سپاه صاحب‌الزمان(عج) این آموزش‌ها را به خوبی انجام داده است.

وی با بیان اینکه آموزش‌ها از یک جلسه تا ۳۶ جلسه برای قشرهای مختلف ارائه شده است، افزود: انتشار پادکست صوتی، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، ایجاد پاتوق‌های تربیتی با حضور روحانیون متخصص و تبلیغ چهره به چهره با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی، آموزش امر به معروف و نهی از منکر و تبیین قانون در شهرستان‌ها، برگزاری یک دوره درس خارج امر به معروف و نهی از منکر از دیگر برنامه‌های آموزشی اجرا شده توسط ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان به شمار می‌رود.

عبدالهی‌نژاد عنوان کرد: با تشکیل شورای امر به معروف در اصناف چگونگی اقدامات اجرایی در ادارات و اصناف در قالب برنامه هشت مرحله‌ای در نظر گرفته شده است که تا کنون سه مرحله آن در اتحادیه‌ها اجرا شده است.

علی اصفهانی نیز در این جلسه اظهار داشت: برخی از دستگاه‌های اجرایی کارها را به درستی انجام نمی‌دهند و در اجرای کارها ناکارآمدی وجود دارد، همچنین فاصله گرفتن مردم از تعالیم دینی و گسترش فرهنگ غربی، سبب دور شدن خانواده‌ها از یکدیگر و ایجاد فاصله اجتماعی می‌شود.

دادستان اصفهان افزود: در راستای ماده ۴ دستورالعمل قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر کمیسیون هماهنگی برای مبارزه با مفاسد اجتماعی تشکیل شده است که بدون شک فعالیت‌های این کمیسیون برای کمک به حفظ سلامت جامعه است.

وی با اشاره به جلسات برگزار شده در این کمیسیون گفت: جشنواره فیلم کودک و نوجوان، موسیقی خیابانی، اجرای موسیقی صحنه‌ای در فضای باز، دوچرخه‌سواری بانوان، ساماندهی وضعیت توزیع پوشاک و ایستگاه‌های ورزش همگانی از جمله موضوعاتی است که در جلسات بررسی شده و مصوباتی داشتیم که دستگاه‌های متولی، وظایف خود را انجام دهند و موارد قانونی و شرعی رعایت شود.

اخبار مرتبط

چهاردهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود

روحیه مقاومت در دانش آموزان تقویت شود

مدرک‌گرایی در حوزه علمیه جایگاهی ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha