شورای امر به معروف و نهی از منکر در سطح محلات لرستان تشکیل شد

شورای امر به معروف و نهی از منکر در سطح محلات لرستان تشکیل شد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام رضا حقیان روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اهمیت و جایگاه فریضه امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: در بیان اهمیت موضوعات مختلف خداوند سبحان در قرآن کریم و معصومین در روایات از روش‌ها و شیوه‌های ویژه ای استفاده می‌کنند و ادبیات گفتاری خاصی دارند، گاهی در قالب تبشیر، گاهی انذار و گاهی از ادبیات سوگند و بیان قصه و داستان در تشریح موضوعات مختلف استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از مسائلی که هم در قرآن و هم در روایات بیان شده است، بحث بیان موضوعات در قالب محاربه با خدا است، تصریح کرد: ترک امر به معروف و نهی از منکر یکی از مواردی است که اعلام می‌شود محاربه با خدا است، یعنی در حدی زشت و ناپسند است که مثل جنگ با خدا است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان یادآور شد: این زشتی و ناپسندی برمی گردد به آثار منفی و ناپسند که ترک امر به معروف و نهی از منکر دارد،

حجت الاسلام حقیان با تاکید بر اینکه چنانچه این دو فریضه در جامعه تبیین شود یقیناً مردم بیش از گذشته نسبت به آن اهتمام خواهند داشت، افزود: با انتصاب آیت الله صدیقی به عنوان رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، رویکرد ستاد یک جهت گیری تازه ای پیدا کرده است، در این رویکرد جدید اولین کاری که در دستور کار قرار گرفت، بحث تبلیغ و ترویج دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با اشاره به اینکه با این تبلیغ و ترویج به هدفی به نام ایجاد اعتقاد و باور می رسیم، یعنی حجم تبلیغات باید به گونه‌ای باشد که این دو فریضه مانند نماز واجب شمرده شود، گفت: در خصوص تعظیم شعائر در ایام فاطمیه و محرم بدون اینکه کسی به ما تذکر دهد، ما همگی پرچم سیاه دست می‌گیریم و عزاداری می‌کنیم، چون تبدیل به اعتقاد و باور شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان با بیان اینکه اگر در جامعه مفاسد به حداقل برسد، آن جامعه رشد می‌کند و در این رشد همه ما بهره مند می‌شویم، اما اگر منکرات رواج و شیوع پیدا کند هیچیک در امان نیستیم، تصریح مرد: گفتمان سازی وظیفه همه ماست و رسانه‌ها نقش اساسی دارند، باید مسئله امر به معروف و نهی از منکر جزو اولویت‌های ائمه جمعه باشد، باید در صدا و سیما به طور مرتب بیان شود، در رسانه‌های نوشتاری و مجازی باید این کار صورت بگیرد.

حجت الاسلام حقیان یادآور شد: در مدارس و دانشگاه‌های ما کرسی اساتید نسبت به تبلیغ و گفتمان سازی امر به معروف و نهی از منکر باید حساس باشد.

وی از تشکیل گروه‌های تخصصی امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و تصریح کرد: در ۱۶ عرصه باید گروه‌های تخصصی تشکیل دهیم از جمله محیط زیست، تعلیم و تربیت، بهداشت و درمان، مسئولین و...

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان با اشاره به اینکه فعلاً یک گروه در حوزه مسئولین تشکیل شده و با توجه به قوانین اگر جایی دیدند مدیری بر خلاف قانون حرکت می‌کند تذکر می‌دهند، خاطرنشان کرد: حمایت، تقویت و ورود این گروه‌ها در حوزه‌های تخصصی در دستور کار است.

حجت الاسلام حقیان با بیان اینکه حتی امور معروف رو هم باید شناسایی و به سمت تجلیل و تبلیغ آن برویم، تصریح کرد: تا کنون کمتر به این موضوع پرداخته‌ایم که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی همچنین از تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر محلات مختلف با مرکزیت مساجد خبر داد و افزود: در بخش اعظمی از محلات شهرستان خرم آباد و دیگر شهرها این شوراها تشکیل شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان با تاکید بر اینکه یکی از آفت ها این است که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر تنها به مسئله حجاب پرداخته‌ایم و روش کار هم خوب نبود، گفت: بیش از ۷۰۰ مصداق در حوزه امر به معروف و نهی از منکر احصا شده است که بایستی در همه این عرصه‌ها فعالیت داشته باشیم.

اخبار مرتبط

فعالیت بیش از ۱۱۰۰ گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر در کشور

نقش محوری مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی برای نسل جوان تبیین شود

امر به معروف و نهی از منکر در قوانین اجتماعی جاری شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha