برگزاری اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار در ملارد

برگزاری اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار در ملارد

به گزارش سراج24، مجید باستان رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور امروز در اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان شهرستان‌های استان تهران در سالن شهید طحانی ملارد، اظهار کرد: امروز حاج قاسم سلیمانی یک اسم نیست بلکه یک مکتب و مدرسه است و دانش‌آموزان ما که آینده‌سازان و مدیران انقلاب اسلامی هستند باید با این مکتب آشنا شوند و جوهره این مکتب مؤلفه‌هایی همچون ولایت‌مداری و روح مقاومت و ایستادگی دارد.

وی گفت: مقاومت حاج قاسم سبب شد که انقلاب اسلامی در اوج اقتدار در جهان و منطقه باشد و جمهوری اسلامی ۴ دشمن اصلی یعنی استکبار جهانی به رهبری آمریکا، صهیونیسم جهانی به رهبری رژیم صهیونیستی، دشمن مرتجع عربی منطقه و دشمن تکفیری دارد و حاج قاسم در برابر تمام این‌ها ایستاد.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور بیان کرد: دشمنان به دنبال ایجاد خاورمیانه جدید هستند و با از هم پاچیدن کشورها خود به چپاول و غارت انرژی و سرمایه کشورهای منطقه بپردازند.

باستان ابراز کرد: امروز گروه‌های مقاومت با یک هماهنگی کامل توسط سردار سلیمانی در برابر هژمونی صهیونیستی ایستاد و خواهش من این است که تمام دانش‌آموزان یک بار وصیت‌نامه شهید سلیمانی را مطالعه کنند.

وی تصریح کرد: هر جایی که انقلاب اسلامی در طول این ۴۰ سال مقاومت و ایستادگی کرد پیروز شد و خطاب به دانش‌آموزان سراسر کشور اعلام می‌کنیم که اگر علمدار ما را زدند، نخواهیم گذاشت علم او بر زمین بیفتد.

ارسال ۵ هزار و ۴۴۲ اثر

طیب رضایی‌فر مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملارد نیز در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: امسال نخستین سال برگزاری جشنواره فرهنگی هنری علمدار یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد و اختتامیه این جشنواره ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان شهرستان‌های استان تهران در ملارد برگزار شد.

وی افزود: ملارد به عنوان میزبان این جشنواره انتخاب و آثار از ۲۱ منطقه آموزشی شهرستان‌های تهران به دبیرخانه ارسال و در بخش دانش‌آموزی با ارسال ۵ هزار و ۳۲۰ اثر و در بخش فرهنگیان با ارسال ۱۲۲ اثر در حوزه‌های شعر، داستان نویسی، نقاشی، دکلمه و نامه به سردار دل‌ها داوری شد.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان ملارد بیان کرد: اثرات برتر پس از داوری انتخاب شده و سه منطقه پیشوا، ملارد و چهاردانگه به عنوان مناطق برتر در این جشنواره انتخاب شدند و از زحمات تمامی همکاران و دست‌اندرکاران این جشنواره تقدیر می‌کنم.

همچنین در پایان این مراسم ضمن تجلیل از تعدادی از خانواده شهدای مدافع حرم، از برگزیدگان آثار این جشنواره در دو بخش دانش‌آموزشی مقطع ابتدایی و متوسطه و فرهنگیان تقدیر شد.

اخبار مرتبط

۱۲۸۰۰ دانش آموز در جشنواره هنرقرآنی دانش ثبت نام کردند

جشنواره فرهنگی، هنری روستا و عشایر در زنجان برگزار می شود

جدیت و شجاعت شهید سلیمانی الگوی رسانه‌ها باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha