تکمیل راه شهید مطهری توسط علامه مصباح یزدی

تکمیل راه شهید مطهری توسط علامه مصباح یزدی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم میرباقری، با اشاره به اینکه آیت الله مصباح یزدی یک شخصیت علمی، باتقوا، انقلابی، متدین و پرکار بودند گفت: ایشان یکی از شاگردان بسیار خوب علامه طباطبایی در بحث فلسفه بودند و سیر و سلوک و عبادت و زهد این عالم ربانی زبانزد بود.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های این عالم بزرگوار این بود که سازنده و مربی بودند و از جوانی در امور فرهنگی فعالیت‌های بسیار خوبی داشتند در زمانی که خلاف و بی دینی بیداد می‌کرد ایشان با کمک چند تن از بزرگان مشغول به انتشار نشریات فرهنگی اسلامی بودند.

281.jpg

استاد سطح عالی حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه آیت الله مصباح یزدی یک فرد لایق، پرکار و پیشرو در تمام سنگرها بودند و در انجام کارهای خود بی ادعا بودند گفت: در آن زمان کسانی که در ظاهر موافق انقلاب و در باطن با انقلاب مخالف بودند به آیت الله مصباح یزدی اشکالاتی وارد می‌کردند و موافق ایشان نبودند، اما ایشان با همه قدرت به فعالیت انقلابی خود ادامه دادند و بسیار هم مفید بودند.

وی با اشاره به تلاش استعمار و بیگانگان برای بدنام کردن شخصیت‌های مقبول مردم گفت: در تاریخ ما دشمنان همیشه برای تخریب افراد بزرگی همچون آیت الله مصباح یزدی تلاش کردند، اما به علت شخصیت بزرگ آیت الله مصباح و بینش و عقلانیت مردم این هجمه‌ها کار به جایی نبردند.

حجت‌الاسلام میرباقری با اشاره به لقب مطهری زمان آیت الله مصباح یزدی افزود: می‌توان یکی از دلایلی که آیت الله مصباح یزدی را مطهری زمان خواندند، این دانست که ایشان در زمینه‌های مختلفی همچون مباحث علمی، پاسخ به مخالفان و بسیاری از زمینه‌های دیگر تکمیل کننده راه شهید مطهری بودند.

وی در پایان افزود: از دلایل موفقیت آیت الله مصباح یزدی می‌توان به ساده زیستی ایشان اشاره کرد، هرچقدر انسان بیش‌تر به دنیا و مادیات دلبسته شود و توجه کند به همان اندازه از خدا و کار برای اسلام دورتر می‌شود و این خصیصه‌ای بود که آیت الله مصباح یزدی از آن دور بودند و همین دلیل باعث پیشرفت ایشان شد.

اخبار مرتبط

در اندیشه علامه مصباح یزدی بشر نمی‌تواند بدون خدا قانونگذاری کند

نخستین هنرواره‌ منطقه‌ای طراحی پوستر با موضوع نماز برگزار می‌شود

ممانعت آیت الله مصباح یزدی از رواج گرایشات افراطی علمی و دینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha