رونمایی از کتاب «میهمان عراق با قلم شخصیت‌های عراقی» در عراق

 رونمایی از کتاب «میهمان عراق با قلم شخصیت‌های عراقی» در عراق

به گزارش سراج24، در جریان برگزاری آئین گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس و شهید ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق، از جلد اول کتاب «میهمان عراق با قلم شخصیت‌های عراقی» مجموعه مقالات تألیفی توسط شخصیت‌های عراقی پیرامون شخصیت والای سردار دل‌ها به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و شماری از مسئولان کشوری و لشکری در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد برگزار شد، سفیر کشورمان نسخه‌ای از این کتاب را به حاضران اهدا کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در سخنرانی خود، با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران نه قصد جنگ و نه مخاصمه با کسی دارد، افزود: سرزمین مقدس عراق هرگز جولانگاه منازعه ما با آمریکایی‌ها قرار نمی‌‎گیرد. عراق سرزمین ائمه اطهار (ع) و انبیا الهی است.

وی افزود: امروز در جهان، کسی نیست که شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را نشناسد. نقش دو فرمانده شهید در مبارزه با تروریسم و پیروزی بر داعش و آزادسازی عراق از اشغال بر هیچ کس پوشیده نیست.

هادی العامری در سخنرانی خود، گفت: همانطور که در مراسم تشییع پیکرهای فرماندهان شهید در اوایل سال جاری میلادی گفتم، تاوان خون این فرماندهان شهید، بیرون کردن نیروهای آمریکایی از عراق و کل منطقه است.

وی همچنین به نقش سپهبد شهید سلیمانی در پایان دادن به اشغال آمریکایی‌ها از عراق اشاره کرد و گفت: شهید سلیمانی نقش کلیدی در پایان بخشیدن به اشغال آمریکایی‌ها و پیروزی بر القاعده و داعش داشت. حاج قاسم یکی از مهمترین فرماندهان مقاومت در جهان اسلام است.

شیخ خالد الملا، رئیس جمعیت علمای اهل سنت عراق نیز در سخنرانی خود به نقش این دو شهید در مقابله با توطئه‌های دشمنان عراق اشاره کرد و گفت: نقش المهندس و حاج سلیمانی به حفاظت از عراق در برابر باندهای تروریستی داعش محدود نمی‌شود. آنها نقش بزرگی در حفاظت از عراق در برابر گروه تروریستی داعش داشتند اما پیش از این مرحله نیز شهیدان سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس در خاموش کردن فتنه طایفه ای در عراق نقش ایفا کردند.

در ادامه این مراسم، ریان الکلدانی، رهبر بزرگترین فراکسیون مسیحیان در پارلمان عراق گفت: مسیحیان عراق یاری و لطف فرماندهان شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس و شهید «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق را هرگز از یاد نخواهند برد.

الکلدانی ادامه داد: این دو شهید از اقلیت‌ها حمایت و پشتیبانی کردند و مقاومت باقی است زیرا از آن همه آزادگان جهان است.

بنابر اعلام این خبر، کتاب سردار بزرگ شامل مصاحبه با ۱۸ نفر از مسئولان سیاسی و شخصیت‌های دینی، فرهیختگان، کارشناسان و تحلیلگران از جمله «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر پیشین و «همام حمودی» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق درباره سردار سپهبد سلیمانی و شخصیت والا و مکتب، سیره و مجاهدت‌های این شهید است.

جلد اول این کتاب در ۱۶۰ صفحه با عنوان کتاب «ضیف العراق باقلام عراقیه» (میهمان عراق با قلم شخصیت‌های عراقی) به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق و تحت نظر «سید یاسر الحیدری» در ۲۰۰۰ هزار نسخه به چاپ رسیده و همچنین، در جمهوری اسلامی ایران توسط انتشارات بین‌المللی الهدی با عنوان «سردار بزرگ» منتشر شده است. روی جلد این کتاب به تصویری از شهید سردار سپهبد سلیمانی مزین شده و در صفحه اول آن نیز تصویری از آرامگاه این شهید عزیز منتشر شده است.

در پشت جلد کتاب نیز تصویری از صحنه ترور شهیدان سلیمانی و المهندس به چاپ رسیده و نوشته شده که دولت تروریستی آمریکا در اقدامی بزدلانه و خیانتکارانه، میهمان بزرگ عراق را در دوم ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی در فرودگاه بین المللی بغداد ترور کرد.

همچنین، منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جریان دیدار «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق با ایشان نیز نقش بسته است که فرموده بودند: آمریکایی‌ها میهمان شما را در خانه تان کشتند.

اخبار مرتبط

دو کتاب دینی با موضوع زن منتشر شد

زندگینامه شهید مدافع حرم علیرضا جیلان به قلم همسرش منتشر شد

روایت حضور جهادی رهبر انقلاب در منطقه فردوس به چاپ دوم رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha