مدیرکل ارشاد استان تهران:

نظارت بر فضای مجازی وظیفه ما نیست

نظارت بر فضای مجازی وظیفه ما نیست

به گزارش سراج24، احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در جلسه هفتادوچهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس که ظهر امروز در سالن جلسات دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار کرد: یکی از آفات کار اداری در کشور برگزاری جلسات بدون پیگیری مصوبات است.

وی گفت: حضور خبرنگاران در جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس و مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها با مدیریت و رعایت امور اهمیت به‌سزایی دارد. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با تأکید بر دسترسی و استفاده از یافته‌های علمی در انتخابات ۱۴۰۰، در ارتباط با اجرای سنت تشکر از خدمات ارزشمند انجام شده، عنوان کرد: رسانه‌ها و مردم از فرهنگ عمومی و رفتار مسؤولان الگو می‌گیرند و قدردانی از خدمت‌های انجام شده توسط مردم و مسؤولان سنت ارزشمندی است.

جاودانی ادامه داد: فضای مجازی خواسته یا ناخواسته در مدیریت انتخابات تأثیرگذار است و تأثیر آن با توجه به شرایط کرونایی نسبت به تجمع‌های پیشین بیشتر شده و رسانه‌های مجازی نقش پر رنگ‌تری در انتخابات دارند.

وی با اشاره به اینکه امروزه همه مردم کاربران فضای مجازی هستند، بیان کرد: بیش از ۴۶ میلیون نفر از تلگرام استفاده می‌کنند و بخش دیگر نیز در اینستاگرام و توئیتر در حال فعالیت هستند و این نشان از تأثیرگذاری فضای مجازی است. 

رئیس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران افزود: قطعاً در انتخابات ۱۴۰۰ از فضای مجازی استفاده می‌شود و شبکه‌های ماهواره‌ای با برگزاری میزگردها و نشست‌ها و جعل اخبار برنامه‌های انتخاباتی خود را شروع کرده‌اند. 

جاودانی بیان کرد: در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هیأت نظارت بر مطبوعات  تشکیل شده و مجوز رسانه‌ها در آن مجموعه انجام می‌شود‌ و ارشاد بر رسانه‌های دارای مجوز نظارت داشته و غیر از این مسؤولیتی ندارد. 

وی تأکید کرد: ارشاد بر گروه‌های تلگرامی و اینستاگرام که موجب تشویش اذهان می‌شوند مسؤولیتی ندارد و شناسایی و نظارت در این حوزه توسط پلیس فتا انجام می‌گیرد. 

رئیس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه در شرایط شیوع کرونا انتخابات نیز انجام می‌شود، تخلفات مختلفی نیز در بستر فضای مجازی صورت می‌گیرد و باید مجموعه نظام اعم از دستگاه قضایی و پلیس فتا کنترل بیشتری بر فضای مجازی داشته باشند.

اخبار مرتبط

دوره آموزش خبرنگاری مقدماتی

دوره اصول تدوین آموزش مقدماتی نرم افزار Adobe Premiere

دوره آموزشی «شبکه‌های فعال فمینیستی در ایران»

0 نظر

ارسال نظر

capcha