مرگ‌های ناگوار روزهای اخیر در قشم ناشی از بی‌توجهی به امر به معروف و نهی از منکر است

مرگ‌های ناگوار روزهای اخیر در قشم ناشی از بی‌توجهی به امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش سراج24، شیخ محمدعلی امینی با انتقاد از روی آوردن جوانان به شراب‌خواری در جزیره قشم، اظهار کرد: جای تأسف است که در روزهای اخیر شاهد مرگ چندین جوان در این جزیره قشم بودیم که علت مرگ آنها استفاده از مشروبات الکلی دست ساز بود. بیش از 20 نفر در اثر مصرف آن نیز مسموم شده بودند.

وی با تشکر از سپاه و بسیج در کشف چندین کارگاه تولید مشروبات دست‌ساز در طول هفته‌های گذشته و پیگیری‌های آنان در این زمینه و مبارزه با چنین مراکزی، عنوان کرد: همه این‌ها بدلیل نتیجه ضعف ایمان است که برخی با تولید مشروب دست ساز آلوده و عده‌ای نیز با مصرف آن موجب آسیب به خود می‌شوند.

رئیس مجتمع دینی سلطان‌العلمای بندرلنگه و از علمای شاخص اهل سنت جنوب کشور با تصریح بر این بی توجهی ما نسبت به فریضه امر به معروف و نهی منکر نیز از دیگر عوامل موثر بر این ماجرا است، عنوان کرد: خانواده‌ها بیشتر مراقب جوانان خود باشند و اجازه ندهند که آنان به دام چنین رفتارهای پرخطری بیفتند که عاقبتی جز آنچه در این روزهای اخیر دیدیم، ندارد.

شیخ امینی خاطرنشان کرد: مسلمان نباید نسبت به اتفاقات پیرامون خود بی توجه باشد بلکه وظیفه دارد تا با امر به معروف و نهی از منکر در این زمینه نقش فعالانه ایفا کند.

اخبار مرتبط

امر به معروف از مؤلفه‌های توسعه و پیشرفت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha