آغاز عملیات اجرایی ساخت یادمان شهید سپهبد سلیمانی

آغاز عملیات اجرایی ساخت یادمان شهید سپهبد سلیمانی

به گزارش سراج24، پیروز حناچی شهردار پایتخت در مراسم آغاز عملیات اجرایی یادمان شهیدان سپهبد سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان، در بوستان شهدای خلیج فارس اظهار داشت: با پیشنهاد ستاد عتبات و عهدی که با اعضای شورای شهر تهران داشتیم ساخت یادمان برای شهید سپهبد سلیمانی و همراهانشان مدنظر قرار گرفت و کارهای مربوطه در این راستا آغاز شد.

وی با اشاره به خاطرات شهید سپهبد قاسم سلیمانی افزود: در خاطرات این شهید سرافراز ذکر شده که ایشان در زمین کشاورزی فعالیت و عضویت افتخاری در سپاه را داشته و می‌توان ایشان را از جمله ذخایر 8 سال دفاع مقدس برشمرد و امروز از تجارب ایشان در دوران جنگ تحمیلی نیز استفاده کنیم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه شهید سپهبد قاسم سلیمانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی محسوب می‌شود و مصداق سخنان معروف امام خمینی (ره) در سال 1343 است که فرمودند یاران من در گهواره هستند، گفت: باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد و ما این رفتار را در این شهید بزرگوار نیز دیدیم.

حناچی خاطرنشان کرد: شهید سپهبد قاسم سلیمانی مصداق بارز آیه‌ أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم بوده است گفت: از میان همه خصوصیات این شهید بزرگوار بی توجهی به مسائل دنیوی بسیار بارز بود و ایشان می‌گفتند کار را برای خدا انجام دهید آن کسی که باید ببیند می‌بیند.

وی به استقبال بی‌نظیر مردم از پیکر شهید سپهبد سلیمانی در خیابان‌های پایتخت اشاره کرد و بیان داشت:‌علت عمده این رفتار مردم به دلیل احترام و اقدامی است که ایشان به نام حضرت فاطمه (س) فضایی را در کنار حرم شریف حضرت علی (ع) طراحی کردند.

شهردار تهران خاطرنشان کرد:‌همچنین شهید سپهبد سلیمانی در باز کردن راه کربلا و ایجاد امنیت این مسیر سهم عظیمی را داشت. کسانی که ایشان را به شهادت رساندند باید بدانند شهادت ایشان به مراتب برای آنها بدتر از حیات‌شان است.

اخبار مرتبط

پیام فرزند سردار سلیمانی به رهبران مقاومت فلسطین منتشر شد

برگزاری سومین جلسه قرآنیان مکتب شهید سلیمانی

اول تیرماه؛ آخرین مهلت ارسال اثر به همایش ملی «فرهنگ انتظار»

0 نظر

ارسال نظر

capcha