چشمه‌های ناب اثر حجت‌الاسلام محمدجواد رودگر منتشر شد

چشمه‌های ناب اثر حجت‌الاسلام محمدجواد رودگر منتشر شد

به گزارش سراج24، کتاب چشمه‌های ناب شامل مفاهیم سلوک در عرفان اهل بیتی به قلم محمدجواد رودگر و توسط پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

اساساً آنگاه که از عرفان و عارف سخن به میان می‌آید، مقصود حقایق وجودی و ویژگی‌های الهی و توحیدی متجلی در کلام و کردار، قول و فعل و همه حرکات و سکنات عارف است که آنرا با مجاهدت مستمر در راه خدا و اخلاص و عمل صالح تحصیل کرد‌‌ه است. سالکی که در بستر سلوک، مرحله به مرحله و منزل به منزل سیر کرده و تجربیات سالکانه را در نهایت به تجربه عرفانی و عارفانه تبدیل کرده و خدایی شده است‌‌.

آنچه در نوشتار حاضر نیز ملاحظه می‌فرمایید، بعد از مباحث مقدماتی مفهوم شناختی و تاریخی مختصر، بحث از اهمیت و نقش معرفت به خدا در سیر و سلوک و سپس مختصات و شرایط سیر و سلوک اهل بیتی است تا روشن شود که مقدمات و الزامات سالک و عارف شدن چیست و باید  و  نباید‌های سلوکی چیست؟

در واقع مباحثی در زمینه باید و نبایدهای سلوک توحیدی، ولایی شریعت‌گرایانه که در عین حال عقل‌گرا و جامعه محور عرضه شد تا زمینه برای برخی دستورالعمل‌های سلوکی و سازنده فراهم شود و روش عبدالله شدن و عندالله گشتن مقدمه نیل به شهود  قلبی وجه خدای سبحان  و متصف به اوصاف الهی و مظهر اسمای حسنای خدای تبارک و تعالی شدن نیز در لابلای مباحث تعلیم داده شود‌‌.

این کتاب در ۱۱۶ صفحه، قطع رقعی و قیمت ۱۹۰۰۰ تومان توسط کانون اندیشه جوان روانه بازار شده است.

اخبار مرتبط

«فخر ایران» به کتابفروشی‌ها آمد

تنها گریه کن

تاثیر کتابخوانی بر سلامت روان/ درمان اختلالات بی خوابی

0 نظر

ارسال نظر

capcha