واقعیت ماجرای اعدام ۲ تروریست در سیستان و بلوچستان

واقعیت ماجرای اعدام ۲ تروریست در سیستان و بلوچستان

به گزارش سراج24، پس از اعلام خبر اعدام دو تروریست به نام‌های الیاس قلندرزهی و حسین دهواری، شبکه‌های معاند دست به تحریف زده و آنها را فعال مدنی و سیاسی معرفی کردند.

بر این اساس ادعا شد که این دو فرد صرفا فعال مدنی سیاسی ساده بودند و اتهام دیگری نداشته‌اند.  

 اما واقعیت ماجرا چیست؟

در بررسی‌های مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص شد، نامبردگان به‌علت اقدامات تروریستی طی یک پرونده قضایی که از سال ۹۳ تاکنون به طول انجامیده به اعدام محکوم شد‌ه‌اند و ادعای بیگناهی و داشتن فعالیت‌های مدنی و سیاسی محدود آنها کذب است.
 
بررسی‌های حاکی از آن است که دستگیری حسن دهواری و الیاس قلندر‌زهی در تاریخ ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ طی عملیاتی توسط اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان صورت گرفته است.

طی این عملیات دستگیری، مقادیر زیادی مواد منفجره شامل بمب نارنجک و فشنگ اسلحه، دفتر واوراق آموزشی ساخت بمب مربوط به گروهک تروریستی جیش‌الظلم و مقادیر زیادی ادوات جنگی از منزل آن‌ها کشف‌ شده است.

گفتنی است که برخی از اقدامات حسن دهواری طی سه سال اخیر، برنامه‌ریزی برای آدم‌ربایی، چندین فقره بمب‌گذاری، انتقال گروگان‌ به مرز کوهک و تحویل آن به گروهک‌های تروریستی، به شهادت‌رساندن ماموران انتظامی و مشارکت در به شهادت‌رساندن «حضور احمد دهواری» بوده است.

همچنین بنا بر مستندات پرونده الیاس قلندر‌زهی، وی مرتکب جنایات تروریستی نظیر پرتاب نارنجک به خانه‌های مسکونی و فرمانداری سراوان، شرکت در عملیات حمله به پاسگاه مرزی، به شهادت‌رساندن دو تن از شهروندان، مشارکت در شهادت شهید دانایی‌فر و شلیک دو گلوله کلاشینکف به پیکر این شهید، شده است.

اخبار مرتبط

۵۰۰ شرکت کننده رویداد هنری و رسانه ای فانوس آماده رقابت در تولید آثار هستند

مشارکت 12 هزار نفر از مردم سیستان و بلوچستان در راهپیمایی مجازی 13 آبان

احداث پارک شهید محبعلی فارسی در زاهدان +تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha