بذرپاش در دیدار با وزیر و مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش:

دیوان محاسبات، عملکرد دستگاه‌ها درباره سند تحول آموزشی را حسابرسی خواهد کرد

دیوان محاسبات، عملکرد دستگاه‌ها درباره سند تحول آموزشی را حسابرسی خواهد کرد

به گزارش سراج24، دکتر مهرداد بذرپاش (رئیس کل دیوان محاسبات کشور) با حضور در وزارت آموزش و پرورش، ضمن دیدار با دکتر حاجی میرزایی(وزیر آموزش و پرورش) در حضور معاونان این وزارتخانه، از بستر شبکه شاد به صورت زنده با مدیران کل استان‌ها به گفت‌وگو پرداخت و نکات مهمی را مطرح کرد.
اهم سخنان دکتر بذرپاش در این جلسه به شرح زیر است:

-آیت الله مصباح یزدی، عالم مجاهد، متواضع، بصیر و مظلوم بودند.

-شرایط کرونایی وظایف مظاعفی را بر آموزش و پرورش تحمیل کرده است که قطعا بسترساز تحولات جدیدی در نظام تعلیم و تربیت حتی در دوره پساکرونایی خواهد شد که در شیوه‌ی نظارت‌ها هم ایجاد تحول خواهد کرد.

-آموزش و پرورش دستگاهی آبرومند است که باید از این آبرو محافظت کرد. بنابراین، اگرچه در شکل قانون حسابرسی رعایت خواهیم داشت اما در روح اجرا و تفاسیر آن قطعا به نفع نظام تعلیم و تربیت عمل خواهیم کرد.

-از امروز کارگروه مشترک دیوان محاسبات و وزارت آموزش و پرورش تشکیل خواهد شد.

-بررسی‌های ما نشان می‌دهد آموزش و پرورش کمترین انحراف را در حسابرسی‌ها داشته است که با یک عزم جدی‌تر، قطعا به سمت صفر سوق پیدا خواهد کرد.

-در ماه‌های پایانی دولت‌ها بعضا مدیران دچار محافظه‌کاری ناشی از ترس حسابرسی پس از دوره مدیریت می‌شوند. بنده از شما درخواست می‌کنم حتما تصمیمات درست را اتخاذ و آنها را با دقت عملیاتی نمایید. قول می‌دهم در دیوان از تصمیمات صحیح شما حمایت نماییم.

-شجاعت و انقلابیگری به معنای رفتار غیرقانونی نیست بلکه در تصمیم گرفتن و اجرای دقیق و صحیح تکالیف قانونی تا روز پایان حضور در عرصه مدیریت است.

-ظرفیت دیوان محاسبات در خدمت اجرای سند تحول آموزش و پرورش است و بررسی نوع رفتار سایر دستگاه‌ها در این باره را به عنوان حسابرسی عملکرد آنها، در دستور کار قرار خواهیم داد.

-کمک بعدی ما، پیگیری اجرای قوانین بر زمین مانده است.

-در مدارس دولتی سرانه آموزشی دانش آموزان بیشتر از مدارس غیردولتی است اما در افکار عمومی نسبت به مدارس دولتی تخریب صورت گرفته است که لازم است این ذهنیت بازسازی شود.

-سهم آموزش و پرورش از محل عوارض که توسط شهرداری‌ها اخذ می‌شود، طبق قانون باید پرداخت گردد. برخی شهرداری‌ها در این موضوع اهمال دارند که رسیدگی خواهد شد.

اخبار مرتبط

تحول در آموزش بدون توجه به خانواده، عدالت و معنویت میسر نیست

بذرپاش: برنامه‌های متنوعی برای ارتقای سازمان اکوسای به اجرا خواهیم گذاشت

ترک فعل سازمان هواشناسی درباره سیل رسیدگی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha