حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:

«ولایت‌پذیری» و «ولایتمداری» مهمترین پیام شهدا است

«ولایت‌پذیری» و «ولایتمداری» مهمترین پیام شهدا است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان، در ویژه برنامه تبلیغی مذهبی حرم مطهر رضوی که در رواق امام خمینی(ره) این بارگاه نورانی به مناسبت شهادت سردار سلیمانی برگزار شد، با اشاره به شخصیت والای این سردار بزرگ ابراز کرد: شهید سلیمانی شخصیتی بود که اهمیت جایگاه ولایت فقیه را در جامعه اسلامی به خوبی درک کرده بود و در همه مراحل زندگی مطیع محض ولی فقیه بود.

وی تصریح کرد: شهید سلیمانی و سایر شهدای انقلاب، ولایت فقیه را اصل و اساس جامعه می دانستند و اگر مسئولان و مدیران جامعه نیز به این دیدگاه برسند تمام مشکلات کشور اعم از مشکلات اقتصادی نیز قابل حل خواهد بود.

خطیب حرم رضوی افزود: طبق نتایج پژوهشی که در وصیت نامه شهدا انجام شده بعد از واژه‌های کربلا، اباعبدالله و امام حسین(ع) پر تکرارترین واژه ولایت فقیه است که این موضوع نشان دهنده اهمیت و جایگاه والای ولایت فقیه در منظر شهدا است.

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان اضافه کرد: شهید سلیمانی می‌دانست حمایت از ولایت فقیه موجب کاسته شدن محبوبیت او نزد برخی افراد نادان می‌شود ولی با این حال همیشه از ولایت دفاع می‌کرد و در نهایت جان خود را در این راه فدا کرد.

وی با بیان اینکه کلید قفل حل بسیاری از مشکلات در داخل کشور است، ابراز کرد: اگر مدیران کشور به این دیدگاه برسند و مانند شهید سلیمانی به سخنان رهبر انقلاب باور داشته باشند و پشت سر ایشان حرکت کنند مشکلاتی که امروز با آن دست و پنجه نرم می کنیم به راحتی قابل حل خواهد بود.

اخبار مرتبط

حضرت معصومه (س) نماد تقوا و ولایت پذیری است

سلسله نشست های اهمیت فرزندآوری در خرم آباد برگزار می شود

ولایت مداری نقطه قوت شهید سلیمانی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha