برپایی موکب در اطراف گلزار شهدا ممنوع است

برپایی موکب در اطراف گلزار شهدا ممنوع است

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، علی زینی‌وند ۱۳ دی ماه در پنجاه و ششمین جلسه ستاد استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا به فرمانداران تاکید کرد: همه ما علاوه بر الزام اداری، برای اجرای طرح شهید سلیمانی در کاهش وضعیت بیماری کرونا تعهد اخلاقی داریم.

وی بیان داشت: استان کرمان در حال حاضر به وضعیت نسبتاً با ثباتی در کنترل ویروس کرونا رسیده است و فرمانداران در شهرستان‌های نارنجی باید تمرکز کنند که تغییر وضعیت به حالت زرد صورت گیرد. اما محدودیت‌ها در شهرهای بزرگ و شهرهایی که از وضعیت نارنجی به زرد رسیده‌اند، همچنان باقی است.

زینی‌وند تاکید کرد: به هیچ وجه نباید اجازه برگشت وضعیت بیماری را داد و افزود: طرح شهید سلیمانی و مصوبات ستاد ملی کرونا علاوه بر اینکه الزام آور هستند، تخطی هر دستگاهی از آن تخلف محسوب می‌شود، ضمن اینکه تعهد اخلاقی هم برای اجرای این طرح داریم.

استاندار کرمان تصریح کرد: در همه موارد از جمله برگزاری مراسم، نمایشگاه و غیره تابع ستاد ملی کرونا هستیم و دستورالعمل‌ها عیناً اجرا می‌شود.

زینی‌وند با قدردانی از همه دست‌اندرکاران و مردم در رعایت شرایط بیماری در ایام فاطمیه و سالگرد شهید سلیمانی گفت: از ستاد برگزاری مراسم شهید سلیمانی هم تشکر می‌کنیم که مراسم محدودی با رعایت پروتکل‌ها در چارچوب مصوبات ستاد اجرا می‌کنند.

وی با بیان اینکه تاکید و تکیه برگزاری برنامه‌ها بر فضای مجازی و رسانه ملی و ویدئوکنفرانس است، گفت: تجمعاتی که این روزها به واسطه ایام سالگرد شهید سلیمانی در گلزار شهدای کرمان داریم، نگران کننده است.

استاندار کرمان اظهار داشت: گردهمایی جمعیت در گلزار ممنوع است و باید از آن جلوگیری شود. از مردم درخواست داریم که به هیچ وجه در این ایام که برنامه‌ها از فضای مجازی و صدا و سیما پوشش داده می‌شوند به کرمان تشریف نیاورند.

زینی‌وند تصریح کرد: پایگاه‌ها و موکب‌های ایجاد شده در مسیرهای منتهی به گلزار و سطح شهر نباید منجر به ایجاد تجمع شوند، احساسات مردم را درک می‌کنیم، اما سلامت شهروندان مهم است.

وی ابراز داشت: در اطراف گلزار شهدا حق ایجاد موکب و نمایشگاهی وجود ندارد و ممنوع است، برای کنترل بیماری در صورتی که ناگزیر شویم، محدودیت‌ها را در گلزار شهدای کرمان هم خواهیم داشت.

استاندار کرمان بیان داشت: همه ما نگران بازگشت پیک بیماری در بهمن ماه هستیم و یک اخطار است که دوباره به اوج مبتلایان و مرگ و میرها نرسیم.

زینی‌وند افزود: اصناف ما دیگر نای بستن کسب و کار را ندارند، همه باید رعایت کنیم که دوباره وضعیت بیماری به شرایط قبل برگشت نداشته باشد.

وی از دوستداران و ارادتمندان شهید سلیمانی خواست تا برای حفظ سلامتی جامعه و خودشان از تشرف به مزار شهید در ایام کنونی خودداری کنند.

استاندار کرمان ابراز داشت: برپایی موکب‌ها فقط برای پخش صوت امکان‌پذیر است و هیچگونه توزیع پذیرایی نباید صورت گیرد.

اخبار مرتبط

تکمیل ورزشگاه دهکده المپیک کرمانشاه نیازمند ۴۵ میلیارد اعتبار است

یک محکوم به قصاص در رفسنجان پس از ۷ سال بخشیده شد

اطلاعات سپاه ۵۳۰ کیسه آرد یارانه‌ای قاچاق را در کرمانشاه کشف کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha