تربیت جوانان مؤمن انقلابی ماندگارترین میراث علامه مصباح است

تربیت جوانان مؤمن انقلابی ماندگارترین میراث علامه مصباح است

به گزارش سراج24، در پیام تسلیت مجمع بسیجیان استان مرکزی به مناسبت ارتحال علامه مصباح یزدی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر ارتحال عالم ربانی، حکیم مجاهد و اندیشمند بزرگ اسلام، حضرت علامه آیت الله محمد تقی مصباح یزدی موجب تأثر فراوان و اندوه بسیار شد. این یار دیرین انقلاب اسلامی که از نوجوانی وارد حوزه علمیه شد و در ۲۷ سالگی به اجتهاد رسید؛ همواره در تمام مقاطع انقلاب اسلامی یار صدیق امام خمینی رحمة الله علیه و امام خامنه‌ای مدظله العالی بود.

این فقیه و متفکر برجسته در کنار عمیق‌ترین فعالیت‌های علمی، تربیتی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از گمنام‌ترین یاران ولایت بود. ایشان علاوه بر تحصیل و تدریس و تألیف کتاب‌های بسیار در زمینه‌های گوناگون علمی؛ مبتنی بر اسلام ناب محمدی و ناظر به نیازهای روز جامعه، از اهتمام به ایجاد فضای گفتگو و تضارب آرا و همچنین دفاع از اندیشه ناب اسلامی در برابر سنگین‌ترین شبهات، لحظه‌ای غفلت نورزید و زبان گویای حق در برابر جبهه باطل بود تا جایی که مورد سنگین‌ترین تهمت‌ها و ترورها قرار گرفت.

آیت الله مصباح یزدی (ره) که از سوی آمریکایی‌ها به عنوان بزرگ‌ترین مانع در برابر حذف ولایت فقیه و تحقق دموکراسی الحادی غربی در ایران یاد می‌شد، بیشترین هجمه‌ها را از جانب جریان لیبرال داخلی نیز تحمل کرد اما لحظه‌ای از آرمان‌های انقلاب کوتاه نیامد و در عین حال در میان تمام اتهامات و بد اخلاقی‌ها، ذره‌ای از اخلاق اسلامی کوتاه نیامد.

مرحوم علامه مصباح (ره) تمام عمر خود را در مسیر تربیت نیرو بر اساس اندیشه نظام مند دینی و شبکه سازی یاران انقلاب بر اساس معرفت، بصیرت و اخلاق صرف کرد و در این راه ستارگانی همچون شهید حجت الاسلام مصطفی ردانی پور و شهید حاج عبدالله میثمی و شهدای دیگر را در دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرد.

تربیت نیروهای مؤمن انقلابی و جوانان مجاهد از ماندگارترین میراث علامه مصباح یزدی (ره) است که دامنه آن از اساتید معظم تا طلاب جوان حوزه علمیه قم و از بسیجیان و دانشجویان دانشگاه‌های ایران تا رزمندگان غیور نیروی قدس سپاه و حزب الله پر افتخار لبنان را در بر می‌گیرد.

اگر مکتب سلیمانی، مکتب جهاد، ایثار و شهادت در راه ولایت است، آیت الله مصباح یزدی (ره) که از سوی امام خمینی (ره) ملقب به "ذوالشهادتین" و از سوی امام خامنه‌ای (مدظله) "عقبه تئوریک نظام" لقب گرفته بود؛ به حق معلم بزرگ این مکتب بوده است.

اما بی شک عصاره تمام فعالیت‌های علمی، پژوهشی، آموزشی و تربیتی آیت الله مصباح یزدی (ره) طرح "آموزش مبانی اندیشه اسلامی" یا همان "طرح ولایت" است که به فرموده آن فقید سعید، حاصل بیش از ۷۰ سال عمر علمی ایشان می‌باشد. طرحی بنیادین که با بهره گیری از آثار علمای بزرگی چون امام خمینی (ره)، علامه طباطبایی (ره)، شهید مطهری (ره) و علمای دیگر در شش شاخه اصلی علمی، بنیان فکر و شالوده اندیشه یاران ولایت را چنان قوت می بخشد که نه تنها در برابر طوفان شبهات محکم بایستند، بلکه توان محتوایی لازم برای یک حرکت عمیق و گسترده جهت تحقق آرمان‌های انقلاب را ایجاد می‌کند.

این فقیهِ فیلسوف و مجاهد، تمام هدف خود را متمرکز بر زمینه سازی ظهور حضرت بقیه الله (ارواحنا له الفدا) از طریق تبیین نظریه ولایت فقیه، تقویت مبانی اندیشه اسلامی و ایجاد تشکیلات مستحکم فکری و عملیاتی برای تحقق تمدن اسلامی نمود.

فقدان این یار صدیق رهبری اگر چه ثلمه‌ای بزرگ به اسلام و انقلاب است، اما به یاری خدا عَلَم او بر زمین نخواهد ماند.

مجمع بسیجیان استان مرکزی ضمن تسلیت ارتحال علامه مصباح یزدی (ره) به محضر حضرت ولی عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حوزه‌های علمیه، مردم ایران و جوانان انقلابی در جهان اسلام، برای آن فقید سعید علو درجات و هم نشینی با حضرت رسول (ص) و خاندان مکرمش را مسالت نموده و برای تداوم راه پر افتخار ایشان به ویژه فراگیری طرح ولایت به عنوان یادگار ماندگار مصباح انقلاب با امام خامنه ای (مدظله) پیمان می‌بندد.

اخبار مرتبط

مثلث راهبردی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در سال ۱۴۰۰

راه رسیدن به سعادت از انتخاب می‌گذرد

۷۷۵ کودک زیر پنج سال دچار سوتغذیه در اراک مورد حمایت قرار گرفتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha