نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

آیت الله مصباح عمرش را برای پاسخگویی به شبهات دینی وقف کرد

آیت الله مصباح عمرش را برای پاسخگویی به شبهات دینی وقف کرد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری صبح امروز در درس اخلاق حوزه علمیه خراسان شمالی با گرامیداشت ارتحال آیت‌الله مصباح یزدی، اظهار کرد: وی عالمی بود که تمام عمر خود را در راستای شناساندن اسلام تلاش کرد و هر جا لازم بود برای پاسخگویی به شبهات وارد عرصه شد و خود را وقف این موضوع کرد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی همچنین با گرامیداشت سالگرد شهادت شهید سلیمانی، گفت: ویژگی‌های مختلفی برای این شهید بیان شده؛ اما یکی از این ویژگی‌هایی که هم در شهید و هم در آیت‌الله مصباح یزدی به‌صورت ویژه و بارز وجود داشت، ولایت مداری بود.

وی با بیان اینکه ولایت مداری رکن است و باید معنای واقعی آن را بدانیم، اضافه کرد: از ابتدا که خداوند آدم را خلق کرد، آدم را جانشین خود قرار داد و ولایت بر مردم را به او عنایت کرد و این ولایت تاکنون ادامه دارد.

حجت الاسلام نوری با بیان اینکه ما دو نوع ولایت خدا و ولایت شیطان داریم، تصریح کرد: کسی که می‌خواهد دین خدا را بپذیرد باید در زیر این پرچم قرار گیرد و در این جبهه داخل شود؛ اما در مقابل کسی که ولایت خدا را قبول نداشته باشد در ولایت شیطان داخل می‌شود و ولایت شیطان نیز جز تباهی سودی ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی بیان کرد: زنجیره ولایت الهی پس از حضرت آدم به پیامبران و اولیای الهی رسید تا به دست حضرت خاتم (ص) سپرده شد، پس از او ائمه اطهار (ع) ولایت جامعه را بر عهده داشتند و در دوران غیبت امام عصر (عج) نیز این ولایت بر عهده ولی فقیه جامعه است.

وی ادامه داد: اگر ولایتمدار شدیم جز گروه حق می‌شویم؛ اما اگر در مقابل ولی ایستادیم در زمره یاران شیطان قرار می‌گیریم و در طول تاریخ نیز می‌بینیم کسانی که به ولی کمک کردند اجر و قرب ویژه‌ای داشته‌اند و کسانی که در مقابل ولی ایستادند به عاقبت بدی دچار شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: شهید سلیمانی ازجمله شهدای ولایتمدار بود که حمایت از ولی را سرلوحه گفتار و کردار خود قرار داده بود؛ زیرا می‌دانست اگر دشمن ولایت را بزند، درواقع دین و پرچم دین را زده است و بعد همه عالم ولایت شیطان می‌شود.

امام جمعه بجنورد در انتها تاکید کرد: به همین دلیل شهید سلیمانی برای اینکه ولی و دین باقی بماند ۴۰ سال مبارزه کرد؛ هشت سال در جبهه دفاع مقدس، ۱۰ سال در مبارزه با اشرار و کسانی که می‌خواستند این دین و کشور را از بین ببرند و شش سال هم با تروریست‌های تکفیری داعش مبارزه کرد.

اخبار مرتبط

لزوم نگاه‌های تخصصی به بیانیه گام دوم

افزایش حضور جوانان در اعتکاف پس از انقلاب

وظیفه مداری، بارزترین ویژگی شخصیتی آیت الله مصباح بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha