حجت الاسلام عباس کعبی:

علامه مصباح الگویی شایسته برای حوزه‌های علمیه و روحانیت است

علامه مصباح الگویی شایسته برای حوزه‌های علمیه و روحانیت است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام عباس کعبی در پی ارتحال حضرت آیت الله علامه مصباح یزدی پیامی را صادر کرد؛ در این پیام آمده است: «ارتحال عالم ربانی؛ فقیه مجاهد و بصیر و فیلسوف فرزانه و مفسر گرانمایه علامه آیت الله مصباح یزدی (قدس سره) را به ساحت اقدس قطب عالم امکان حضرت بقیة الله الاعظم (عجل الله فرجه) و رهبر حکیم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (دام ظله الوارف) و مراجع معظم تقلید و حوزه‌های علمیه و شاگردان و دوستداران و اساتید و فضلا و دانش پژوهان و مدیران و کارکنان مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) و خاندان و بستگان بویژه فرزندان فاضل و انقلابی و داماد عالم فرزانه و مجاهد ایشان؛ تسلیت عرض می نمایم».

در ادامه این پیام گفته شده است: «از خداوند متعال صبر جمیل و اجر جزیل برای کلیه اصحاب مصیبت و مغفرت و رحمت واسعه و رضوان الهی و علو درجات و حشر با رسول الله صلی الله علیه و اله و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام برای ایشان مسالت می نمایم».

همچنین در این پیام بیان شده است: «درگذشت این دانشمند اسلام شناس و پارسا و پرهیزگار ضایعه سنگینی برای مکتب و انقلاب است که امیدواریم خداوند با تفضل و لطف و کرم خود جبران نماید».

در ادامه پیام تأکید شده است: «مرحوم علامه آیت الله مصباح (رضوان الله علیه)، ستون و دژ مستحکم و نفوذناپذیر اسلام در معارف نظری و عملی بود».

همچنین در این پیام آمده است: «مرحوم علامه مصباح (قدس سره) در طهارت روح و اخلاص و معرفت و سلوک معنوی و در نشر معارف اهل بیت علیهم السلام و عرصه فلسفه و عرفان و کلام و فقه و تفسیر و فرهنگ و تمدن و تولید دانش در علوم انسانی در اوج بود و در صیانت از انقلاب اسلامی و ولایت فقیه و آرمان‌های امام راحل و رهبری معظم انقلاب با استقامت و فداکاری و بصیرت و شجاعت عمار گونه از حق دفاع کرد و در برابر بدعت‌ها و شبهات و انحرافات و فتنه‌ها روشنگری کرد و ملاحظه هیچکس را به غیر از عمل به وظیفه نداشت و مصداق «لا تاخذه فی الله لومة لائم» بود و با اینکه از روح لطیف و نرم و توأم با محبت با مؤمنین برخوردار بود همواره در برابر دشمنان اسلام و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) و جریان نقاق و فتنه و انحراف قاطع و متصلب بود».

در این پیام تصریح شده است: «مرحوم علامه مصباح (تغمده الله برحمته الواسعة) الگویی شایسته در عرصه علم و عمل برای حوزه‌های علمیه و روحانیت است و به کادر سازی اهتمام ویژه داشت».

در پایان این پیام آمده است: «از خداوند متعال مسالت می‌نمائیم توفیق رهروی راه نورانی ایشان و بهره‌مندی از علوم و معارف اهل بیت و تلاش بیشتر در عرصه تقویت ایمان و تقوی و بصیرت و توفیق خدمت خالصانه و سربازی امام زمان (عجل الله فرجه) و حسن عاقبت به همه مشتاقان کرامت نماید».

اخبار مرتبط

سخنان علامه مصباح (ره) سراسر علم و ادب بود

پیکر علامه مصباح یزدی در حرم حضرت معصومه (س) آرام می گیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha