حاج قاسم سلیمانی حامی همیشگی کردها در منطقه بود

حاج قاسم سلیمانی حامی همیشگی کردها در منطقه بود

به گزارش سراج24، 13 دی ماه یادآور خوی شیطانی ادعاداران حقوق بشر و آزادی بیان در جهان است که با ددمنشی اقدام به ترور ناجوانمردانه مردان بزرگی کردند که دل میلیون‌ها آزادی خواه دنیا را به درد آورد.

یک سال پیش در چنین روزی روح بلند حاج قاسم سلیمانی و هفت نفر از هم رزمانش آسمانی شد و غم و اندوهی بزرگ منطقه را در بر گرفت.

از کردهای عراق تا کردهای ایران از شهید سلیمانی به عنوان ناجی اربیل و دیگر مناطق کردی در برابر داعش یاد می‌کنند و پس از شهادت این بزرگ‌مرد تاریخ به سوگ نشستند.

در این مسیر نیز بسیاری از علما و روحانیون اهل سنت منطقه در خطبه‌های نمازهای جمعه و مناسبت‌های دینی و ملی به تشریح خدمات شهید سپهبد سلیمانی پرداختند که در ادامه این مطلب بخشی از این موضع گیری ها خواهد آمد.

خدمات حاج قاسم برای جهان اسلام استثنایی و ماندگار است

ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج  اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی فرمانده ای خستگی ناپذیر و شخصیتی متقی بود که با حضور همیشگی در میادین نبرد علیه کفار و مستکبرین موجب تقویت اعتماد به نفس مسلمانان منطقه شد.

وی افزود: شهید سلیمانی سرباز مخلص ولایت و پیرو راستین مکتب رسول الله (ص) بود و با تأسی از سیره بزرگان دینی اقدام به تبیین مسیری عزتمند در خط مقدم مقابله با کفار کرده بود و همین امر رعشه بر اندام دشمنان صهیونیستی انداخته بود.

امام جمعه سنندج گفت: بدون شک سربازان و یاران حاج قاسم سلیمانی به خونخواهی این شهید عزیز پرداخته و در آینده‌ای نزدیک عوامل این جنایت را به سزای اعمالشان خواهند رساند اما آمریکایی‌ها بدانند قدم در مسیری گذاشته اند که جز نابودی و سستی ارمغانی برایشان نخواهد داشت.

ماموستا رستمی افزود: مسلمانان منطقه خدمات حاج قاسم سلیمانی را هیچگاه فراموش نخواهند کرد چرا که وی شخصیتی استثنایی و فرمانده ای زاهد بود و عزت از دست رفته مسلمانان را به آنان برگرداند.

خدمات حاج قاسم به کردها برای همیشه تاریخ ثبت است

ماموستا اقبال بهمنی مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج  اظهار کرد: شهید سلیمانی از انسان‌های بزرگی بود که نام و یادش در تاریخ پر افتخار ملت ایران همواره جاودان خواهد بود.

وی افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی چهار دهه از عمر با برکت خود را برای ارتقای امنیت و آرامش مردم ایران فدا کرد و در نهایت هم برای امنیت و سربلندی ملتش جان فدا شد.

مدیر مرکز اسلامی شهرستان سنندج خاطرنشان کرد: نابود کردن گروه خبیث و شیطانی داعش در کشورهای اسلامی منطقه و نجات جان و مال و ناموس میلیون‌ها مسلمان سوریه‌ای و عراقی از جمله کارهای خارق العاده ای بود که شهید سلیمانی با فرماندهی داهیانه خویش عملی کرد.

ماموستا بهمنی افزود: زمانی که داعشی ها به دروازه‌های اربیل رسیدند تنها کسی که به یاری کردهای عراق شتافت شهید سلیمانی و یارانشان بود و به اذعان مسئولان منطقه اقلیم کردستان عراق و با استناد به شواهد و مدارک تاریخی می‌توان گفت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از مدافعان و حامیان همیشگی کردهای منطقه بودند.

وی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی همواره مدافع کردها و از مهمترین حامیان آنان در منطقه بوده و هیچ‌گاه تلاش‌های وی برای دفاع از جان و مال و آبروی کردها در اذهان کردستانی‌ها از یاد نخواهد رفت.

ماموستا بهمنی افزود: طی یک سالی که ما از نعمت وجود حاج قاسم سلیمانی محروم شده ایم کردها در اظهار نظرهای خویش همواره قدردان زحمات ایشان بوده و خواهند بود.

مکتب حاج قاسم مسیر عزتمند مسلمانان در برابر کفار را تبیین می‌کند

ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه بانه نیز در سخنانی اظهار کرد: گرامیداشت نام و یاد شهید سلیمانی بدون شک اقدامی درست برای زنده نگه داشتن مکتب و سیره این شخصیت جهادگر است.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی و یارانش چندین دهه است که بهترین ساعات زندگی خویش را وقف عزت، سربلندی و اقتدار مسلمانان کرده اند و مسیری را برای جوانان جبهه مقاومت تبیین کرده اند که عزت و اقتدار امت اسلامی را تضمین می‌کند.

امام جمعه شهر مرزی بانه خاطرنشان کرد: دشمن صهیونیستی آمریکایی به خیال باطل خویش فکر می‌کرد که با ترور حاج قاسم و یارانش می‌تواند مسیر عزتمند جبهه مقاومت را خدشه دار کند اما امروز شاهد تداوم راه این شهید عزیز توسط دیگر همرزمانش هستیم و نه تنها خدشه‌ای در راه مبارزه با صهیونیسم جهانی به وجود نیامده بلکه صدها و حتی میلیون‌ها مجاهد قسم خورده نیز بر نیروهای جبهه مقاومت افزوده شده است.

ماموستا خدایی افزود: اهداف و آرمان‌های حاج قاسم سلیمانی به مکتبی همیشگی تبدیل شده است و جوانان آزادی خواه در دنیا از این مکتب ارزشمند به عنوان الگویی تعالی بخش یاد کرده و در مسیر آن گام بر می‌دارند.

امام جمعه بانه اظهار کرد: مردان و زنان کردستانی هیچگاه حمایت به موقع حاج قاسم سلیمانی از اقلیم کردستان عراق را فراموش نخواهند کرد و قدردان این بزرگ‌مرد برای همیشه هستند.

اخبار مرتبط

برپایی موکب های اربعین ایران از ۱۰ لغایت ۲۳ صفر/ تاکید بر اسکان و وسائل سرمایشی است

حاج قاسم مزد شهادت را از امام رضا(ع) گرفت

سومین دوره رویداد هنری رسانه‌ای «عهدواره حاج قاسم»

0 نظر

ارسال نظر

capcha