معاون هنری حوزه هنری کشور خبر داد؛

اجرای بیش از ۲۰ برنامه شاخص به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی

اجرای بیش از ۲۰ برنامه شاخص به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی

به گزارش سراج24، مجدالدین معلمی شامگاه پنجشنبه در حاشیه برگزاری شب‌شعر بین المللی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طول یک سال که از شهادت سردار سلیمانی می‌گذرد، به طور مداوم این موضوع که چگونه می‌توان میان مردم و اندیشه و تفکر سردار ارتباط برقرار کرد به عنوان یک اولویت دنبال می‌شد و برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های مختلف در این راستا نیز انجام شد.

وی افزود: تنها در دی‌ماه امسال، ۲۱ پروژه هنری در رشته‌های مختلف ارائه شد که یکی از آن‌ها برنامه شب‌شعر از سلسله برنامه‌های شب‌شعر دیدار ماه است که هر فصل برگزار و در ماه رمضان شعرا در محضر رهبر شعر می‌خوانند و این بار در خرمشهر برگزار شد.

معاون هنری حوزه هنری کشور با بیان اینکه این دوره شب‌شعر دیدار ماه با مشارکت حوزه هنری و سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، افزود: ۲۶ شاعر از ۶ کشور در این دوره حضور داشتند که تمرکز اشعار بر شخصیت حاج قاسم سلیمانی بود.

وی به تشریح علت برگزاری این شب‌شعر در خرمشهر پرداخت و بیان کرد: این فصل از شب‌شعر در خرمشهر برگزار شد تا شاعران در سرزمین مقاومت جمع شوند و با الهام گرفتن از فضا حس شعر را دریافت کرده و در شعر خود به کار ببرند و پیام شعر‌های شاعران کشور‌های مختلف را از این نقطه که مهد مقاومت کشور است، منعکس کنند.

معلمی در ادامه به دیگر برنامه‌های هنری برنامه‌ریزی شده توسط حوزه هنری اشاره کرد و گفت: از جمله مهم‌ترین این برنامه‌ها دیدار از سوریه و برپای نمایشگاه عکس و نقاشی در بزرگ‌ترین فرهنگسرای دمشق است.

معاون هنری حوزه هنری کشور برگزاری تله تئاتر، تولید کلیپ و سرود را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: همچنین در کرمان تندیس اهدا می‌شود و این برنامه‌های تنها برنامه‌های کشوری است که در مراکز استان‌ها نیز برنامه‌های مختلف تولید شده است.

اخبار مرتبط

تالار اندیشه میزبان جدیدترین مستند جنجالی با موضوع طالبان/ میزگرد تخصصی بررسی تحولات افغانستان

گزارش اشعار خوانده‌شده در شب شعر دیدار ماه

بانویی که حاج قاسم با «پای برهنه» به استقبالش رفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha