تبلیغات اسلامی در خط مقدم بصیرت افزایی و ولایت مداری است

تبلیغات اسلامی در خط مقدم بصیرت افزایی و ولایت مداری است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید محمد سید سیاح صبح پنجشنبه در مراسم گرامی داشت ۹ دی روز بصیرت و ولایت مداری و سالروز شهادت سردار سلیمانی، ولایت مداری را مهم‌ترین درس مکتب سلیمانی عنوان و بر ضرورت تبیین جایگاه رهبری و اطاعت از ولایت فقیه در جامعه تاکید کرد.

وی الگوگیری شهید سردار سلیمانی از مکتب حضرت زهرا (س) را از خصوصیات بارز آن شهید عنوان کرد و گفت: درسی که در خصوص ولایت مداری از حضرت زهرا (س) می‌گیریم، آن است که بر همه ما واجب است تابع ولی فقیه بوده و به ارشاد او توجه کنیم و از همه مهم‌تر اینکه در میدان عمل، با داشتن بصیرت و اقدام به موقع ولایت مداری خویش را ثابت کنیم چنانچه این مسئله را در زندگی با برکت شهید حاج قاسم سلیمانی که نماد بارز ولایتمداری و حرکت در مسیر ولایت در عصر کنونی بود مشاهده می‌کنیم. اخلاص و ولایت مداری این شهید بزرگوار از جمله مسائلی است که برای ما درس آموز است.

مسئول سازمان بسیج طلاب و امور روحانیون استان اردبیل با اشاره به رسالت سازمان تبلیغات اسلامی در ایجاد روشنگری در بین مردم گفت: هدف اصلی و محوری ادارات تبلیغات اسلامی در طول فعالیت خود بصیرت افزایی در سطح جامعه است که در این خصوص از نیروهای خدوم اعم از کارکنان این اداره، روحانیون، جامعه قرآنی و فعالان فرهنگی و تبلیغی در ارتقای سطح معرفتی مردم جامعه در زمینه‌های مختلف از جمله ولایت مداری و آگاهی بخشی در شناساندن حق از باطل، بهره می‌گیرد.

حجت‌الاسلام سید سیاح به اهمیت گرامی داشت ۹ دی در تاریخ ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: تکریم و بزرگ داشت ۹ دی به‌عنوان روز بصیرت و ولایت، باعث پیشگیری از فتنه‌های دیگر و خنثی سازی توطئه‌های شوم دشمنان است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: اجرای بیانیه گام دوم انقلاب با هماهنگی بین دلسوزان اسلام و انقلاب و بهره‌گیری از ظرفیت‌های تمامی نهادها و ارگان‌ها و سازمان‌های مردم نهاد باعث می‌شود تا مسئولین نقش محوری خود را در هماهنگی برای برگزاری مراسم مذهبی و ملی و انقلابی ایفا کنند که در این میان بهره‌مندی از توان ارزشمند جوانان مؤمن انقلابی می‌تواند بسیاری از مشکلات احتمالی را حل کند.

اخبار مرتبط

ولایت مداری نقطه قوت شهید سلیمانی است

بصیرت فاطمی نیاز امروز خواص و نخبگان جامعه اسلامی است

بصیرت فاطمی نیاز امروز خواص و نخبگان جامعه اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha