تجلیل آیت الله صافی از آثار مکتوب و فعالیت‌های فرهنگی قرآنی

 تجلیل آیت الله صافی از آثار مکتوب و فعالیت‌های فرهنگی قرآنی

به گزارش سراج24، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در تماس تلفنی با حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر حجتی از فعالیت‌های قرآنی وی، تجلیل و تقدیر کردند، این مرجع تقلید ترویج و نشر معارف نورانی قرآن را از مهمترین اقداماتی برشمردند که جهت معرفی اسلام و شیعه و همچنین نشر معارف نورانی اهل‌البیت علیهم السلام لازم است.

ایشان، نوشتن در عرصه قرآن و احادیث را از توفیقات بزرگی شمردند که نصیب برخی انسان‌ها می‌شود و باید با تلاش و سعی بیشتر جهت ترویج این تعالیم حیات‌بخش، قدردان این نعمت الهی بود.

این مرجع تقلید با تجلیل از آثار مکتوب و فعالیت‌های فرهنگی چهره ماندگار علوم قرآن و حدیث حجت الاسلام و المسلمین حجّتی، اقدامات ایشان را در معرّفی قرآن این کتاب سعادت‌بخش زندگی، بسیار قابل تقدیر دانستند.

آیت الله صافی، در پایان این تماس تلفنی، برای سلامتی و توفیقات روزافزون این نویسنده محترم دعا کردند.

لازم به ذکر است: حجت الاسلام و المسلمین حجّتی، با ارائه گزارشی مختصر از دیگر فعالیت‌های قرآنی حدیثی خود، ضمن تشکر وافر از اینکه مرجعیت شیعه، قدردان فعالیت‌های قرآنی حدیثی محققان و پژوهشگران می‌باشد، سلامتی و طول عمر با عزّت معظم له را از خداوند متعال مسألت نمود.

گفتنی است، حجت‌‎الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر حجتی، استاد دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران، دکترای رشته حکمت و فلسفه اسلامی، پژوهشگر، مؤلف و مدرس در علوم قرآنی و حدیث و از چهره‌های ماندگار در عرصه علوم قرآنی است.

وی عضو مجامع و انجمن‌های علمی قرآنی، عضو فرهنگستان دمشق مجمع اللغه العربی بوده و مؤلف کتاب‌های فراوان و ارزشمندی در علوم قرآن، حدیث‌، تعلیم و تربیت‌، تاریخ و همچنین فهرست نسخه‌های خطی است که شمار آنان به ده‌ها جلد می‌رسد.

از جمله آثار این چهره ماندگار علوم قرآنی می‌توان به آداب تعلیم و تعلم در اسلام، تاریخ، شیعه، تاریخ ادیان، پژوهشی در تاریخ قرآن کریم، ابلیس فی القرآن و الحدیث و اسباب النزول اشاره کرد.

اخبار مرتبط

مسئله مالی بزرگترین مانع برای ترویج حجاب است / حجاب در اولویت و اراده ی نهادهای حاکمیتی نیست

تحول علوم انسانی در دستور کار شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار دارد

تجلیل از مادران شهدا و ایثارگران در قالب طرح ترنم فهما

0 نظر

ارسال نظر

capcha