جدایی از مسیر ولایت سبب ریزش ذلت بار خواهد بود

جدایی از مسیر ولایت سبب ریزش ذلت بار خواهد بود

به گزارش سراج24، آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز نهم دی ماه که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مصلای پاکدشت برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به ایام فاطمیه (س) گفت: حضرت زهرا (س) شهیده راه ولایت است، که ولایتمداری خود را در عمل ثابت کرد.

وی حماسه نهم دی ماه را تداوم راه فاطمی و دفاع از ولایت دانست و افزود: مردم در آن روز جسارت به عاشورای حسینی و ولایت را تاب نیاوردند و به میدان آمدند و بساط فتنه گران و اغتشاشگران را برچیدند.

عضو فقهای شورای نگهبان شعار «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» که مردم در نهم دی ماه سال ۸۸ سر دادند، را نشانه حضور در میدان به عشق رهبر دانست و گفت: مردم نشان دادند، علی زمان را تنها نخواهد گذاشت.

وی به پیاده شدن برخی افراد از قطار انقلاب اسلامی را مورد اشاره قرار داد و گفت: تاریخ اسلام از صدر تا کنون پر از مواردی است، که در آنها افرادی که ابتدا پا در رکاب پیامبر (ص) با کفار می‌جنگیدند، از قطار اسلام پیاده شدند، این امر جدیدی نیست، در گذشته بوده، در آینده هم خواهد بود، چهار امامی‌ها، شش امامی‌ها و واقفیه‌ها مصداق بارز ریزشی‌های اسلام هستند و این افراد نتوانستند، در مسیر مستقیم اسلام طی طریق کنند.

خاتمی انقلابی ماندن را مهم‌تر از انقلابی بودن دانست و گفت: افرادی که از قطار انقلاب پیاده شدند، به خود ضرر رساندند، چرا که قطار انقلاب و اسلام با قدرت به راه خود ادامه می‌دهد، اگر تاریخ را ببینیم، هرکس از قطار اسلام پیاده و از مسیر ولایت جدا شد، دچار ریزشی توأم با ذلت شد.

وی سپس به تشریح ابزارهای فتنه پرداخت و گفت: بیان حرف باطلل شبیه حرف حق و شبهه افکنی، دروغ پردازی و تهمت‌های ناروا از صدر اسلام تاکنون به عنوان ابزارهایی برای ایجاد فتنه بوده اند و فتنه گران نیز با همین ابزار اصل مترقی ولایت فقیه را هدف قرار دادند و می‌خواستند، از این طریق اقدام به براندازی نظام کنند، که مردم آنها را ناکام گذاشتند.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری بر هوشیاری در مقابل فتنه‌های جدید و توطئه‌های دشمنان تاکید کرد و گفت: ولایت فقیه چراغ راه ما است.

اخبار مرتبط

ولایت فقیه، بالاترین نعمت است

آمریکا و دشمنان اعلام کرده‌اند که «ولایت فقیه» و «سپاه» دو عاملی است که نگذاشته به پیروزی برسند

مکتب حاج قاسم سلیمانی، مکتب بصیرت است/ روایت دیدار با سید حسن نصرالله

0 نظر

ارسال نظر

capcha