مکتب حاج قاسم به کمک هنر زنده نگه‌ داشته می‌شود

مکتب حاج قاسم به کمک هنر زنده نگه‌ داشته می‌شود

به گزارش سراج24، محسن انصاری اظهار کرد: حاج قاسم یک مکتب و تفکر بود اما هیچ نهاد فرهنگی در معرفی مکتب حاج قاسم کاری نکرده است.

وی با بیان اینکه باید مکتبی برای جوانان معرفی شود، افزود: حاج قاسم بهترین الگو برای جوانان است که از تجملات دوری می‌کرد، در مناطق مرزی و صعب‌العبور بود، از زیبایی‌های دنیا دل کند و با خدای خودش معامله‌ای انجام داد که امروز تبدیل به یک تفکر و مکتب شد تا زندگی ساده برای خودش و مردم رقم بزند.

رئیس مجمع جوانان البرز ادامه داد: باید این مکتب را از طریق فرهنگ و هنر معرفی کنیم و هر جا زبان هنر وارد شود، تأثیرگذاری بسیاری دارد و امروزه با توجه به بی‌عدالتی‌های موجود مردم دیگر پذیرنده توصیه نیستند اما ما از طریق هنر می‌توانیم مکتب حاج قاسم را زنده نگه داریم و دینمان را به سردار و شهدای مدافع حرم ادا کنیم.

برگزاری سوگواره دل‌تنگی ویژه اولین سالگرد شهید حاج قاسم

وی با اعلام خبر برگزاری سوگواره دل‌تنگی ویژه اولین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: سوگواره به وقت دل‌تنگی به مناسبت اولین سالگرد سردار بزرگ اسلام که تمامی مردم، دل‌تنگی‌های خودشان را در فضای مجازی استوری می‌کنند، با تجمیع آرای مجمع جوانان، شوراهای مشورت و کمیسیون‌های تخصصی نام‌گذاری شد.

انصاری بیان کرد: این سوگواره در سه بخش ادبی، هنری و تجسمی به ترتیب شامل شعر و داستان کوتاه، دل‌نوشته، فیلم کوتاه، مستند، کلیپ، عکاسی، نقاشی و کلیپ است.

وی با بیان اینکه بخش ویژه سوگواره ارائه ایده برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است خاطرنشان کرد: مهلت ارسال آثار تا تاریخ دهم دی ماه است و در خصوص سالگرد حاج قاسم نیز ویدئو کلیپی با همین مضمون آماده می‌شود که در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای با شعر محتوایی برای الگوسازی جوانان، دوری از تجملات و زنده نگه‌داشتن مکتب حاج قاسم ساخته و در روز اختتامیه سوگواره از این کلیپ رونمایی می‌شود و امیدواریم که مسئولین برای این مکتب ارزش قائل شوند و در همین راستا به مردم خدمت کنند.

اخبار مرتبط

هنر مناجات‌خوانی مناسب رمضان کم رنگ شده است

صدور انقلاب اسلامی اصلی‌ترین وظیفه «هنر انقلاب اسلامی» است

فراخوان عمومی فعالان فضای مجازی در ماه رمضان اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha