مکتب حاج قاسم به کمک هنر زنده نگه‌ داشته می‌شود

مکتب حاج قاسم به کمک هنر زنده نگه‌ داشته می‌شود

به گزارش سراج24، محسن انصاری اظهار کرد: حاج قاسم یک مکتب و تفکر بود اما هیچ نهاد فرهنگی در معرفی مکتب حاج قاسم کاری نکرده است.

وی با بیان اینکه باید مکتبی برای جوانان معرفی شود، افزود: حاج قاسم بهترین الگو برای جوانان است که از تجملات دوری می‌کرد، در مناطق مرزی و صعب‌العبور بود، از زیبایی‌های دنیا دل کند و با خدای خودش معامله‌ای انجام داد که امروز تبدیل به یک تفکر و مکتب شد تا زندگی ساده برای خودش و مردم رقم بزند.

رئیس مجمع جوانان البرز ادامه داد: باید این مکتب را از طریق فرهنگ و هنر معرفی کنیم و هر جا زبان هنر وارد شود، تأثیرگذاری بسیاری دارد و امروزه با توجه به بی‌عدالتی‌های موجود مردم دیگر پذیرنده توصیه نیستند اما ما از طریق هنر می‌توانیم مکتب حاج قاسم را زنده نگه داریم و دینمان را به سردار و شهدای مدافع حرم ادا کنیم.

برگزاری سوگواره دل‌تنگی ویژه اولین سالگرد شهید حاج قاسم

وی با اعلام خبر برگزاری سوگواره دل‌تنگی ویژه اولین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: سوگواره به وقت دل‌تنگی به مناسبت اولین سالگرد سردار بزرگ اسلام که تمامی مردم، دل‌تنگی‌های خودشان را در فضای مجازی استوری می‌کنند، با تجمیع آرای مجمع جوانان، شوراهای مشورت و کمیسیون‌های تخصصی نام‌گذاری شد.

انصاری بیان کرد: این سوگواره در سه بخش ادبی، هنری و تجسمی به ترتیب شامل شعر و داستان کوتاه، دل‌نوشته، فیلم کوتاه، مستند، کلیپ، عکاسی، نقاشی و کلیپ است.

وی با بیان اینکه بخش ویژه سوگواره ارائه ایده برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است خاطرنشان کرد: مهلت ارسال آثار تا تاریخ دهم دی ماه است و در خصوص سالگرد حاج قاسم نیز ویدئو کلیپی با همین مضمون آماده می‌شود که در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای با شعر محتوایی برای الگوسازی جوانان، دوری از تجملات و زنده نگه‌داشتن مکتب حاج قاسم ساخته و در روز اختتامیه سوگواره از این کلیپ رونمایی می‌شود و امیدواریم که مسئولین برای این مکتب ارزش قائل شوند و در همین راستا به مردم خدمت کنند.

اخبار مرتبط

حضور کارتونیست‌های 50 کشور در ششمین جشنواره هنر مقاومت

«کودتای ۵۳» در سینماهای «هنر و تجربه» اکران می‌شود

حوزه هنری پایگاه همیشه حزب‌اللهی برای هنر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha