حماسه 9 دی بیانگر ولایت مداری و بی‌اعتمادی مطلق مردم به آمریکا است

حماسه 9 دی بیانگر ولایت مداری و بی‌اعتمادی مطلق مردم به آمریکا است

به گزارش سراج24، سردار مرتضی کشکولی در نشست با خبرنگاران که به مناسبت 9 دی برگزار شد، عنوان کرد: فتنه 88 یک برنامه مهندسی و از پیش طراحی شده و با استفاده از مدل انقلاب مخملی و انقلاب رنگی برخوردار از ماهیت براندازانه بود، چون به همین روش و سبک در چند کشور قبل از سال 88 این اتفاق افتاده بود که دولت های مخالف با غرب و آمریکا را ساقط کرده بودند.

وی افزود: برای انجام فتنه از چند سال قبل از سال 88 شبکه سازی شده بود و نیروها و اساتید خارجی با حضور در ایران کلاس‌هایی برای این کار گذاشته بودند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه اصل فتنه که در یک فضای غبار آلود شکل می‌گیرد و بر اساس فهم نادرست از اصل ولایت فقیه و پیروی از هوای نفس شکل است، تصریح کرد: نقش آفرینان فتنه 88 از خواص اهل حق بودند که پیش از ارتحال امام نقش آفرینی داشتند اما نهایتا فهم نادرست از مبانی حکومت دینی و ولایت فقیه باعث این فتنه شد. آنها نسبت به جایگاه ولایت فقیه، عقلی و فهمی به درک درستی نرسیدند .

کشکولی ادامه داد: با توجه به اینکه خواص اهل حق بی‌بصیرت، مبانی ولایت فقیه را نشناخته بودند، پس از رحلت امام و آغاز ولایت فقیه مقام معظم رهبری، نتوانستند ارتباط درست را با ولایت فقیه برقرار کنند. 

وی با بیان اینکه سران فتنه و خواص بی‌بصیرت در 5 حوزه اختلاف فکری و نظری داشتند، عنوان کرد: یکی اصل ولایت فقیه بود، دوم موضوع فرهنگ بود که در این زمینه فرهنگ غربی را مد نظر داشتند و بر روی آن لعاب و پوشش دینی می‌زدند. یک حوزه اختلاف و درگیری دیگر در حوزه سیاست خارجی بود؛ نگاه دینی ما این است که از مظلوم دفاع و علیه ظالم ستیز کنیم و این یک قاعده است اما عوامل فتنه نگاه دیگری داشتند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ادامه داد: در اقتصاد نیز اینگونه بود، اینها خیلی اعتقادی به استقلال نداشته و در حقیقت اعتقادی به استقلال کامل در حوزه‌های مختلف نداشتند. از طرفی اعتقاد ما بر این است مناصب حکومتی و مدیرتی برای خدمت به مردم است اما آنها این جایگاه‌ها را به عنوان جایگاه قدرت و اعمال نفوذ می‌پندارند.

کشکولی، گفت: حتی اگر در مملکت اسلامی ما تقلبی صورت گیرد راه قانونی برای پیگیری وجود دارد اما آنها تقلب را بهانه کردند و در واقع ماهیت فتنه بر اندازی بود. در حالی که مقام معظم رهبری برای پیگیری شکایت آنها از طریق قانون چند بار درخواست کرد که حضور یابند و شکایت خود را مطرح کنند اما این کار را نکردند چون آنها نیت دیگری داشتند.

وی با اشاره به اینکه خسارت معنوی و مادی و سیاسی و ایجاد شکاف در جامعه و امیدوار کردن دشمن از آسیب‌های فتنه بود، افزود: در عاشورای 88 با انجام آن تعرض ها مردم واکنش نشان دادند و بدون شائبه و بدون اجبار و در راستای دفاع از دین و اهل‌بیت و نظام اسلامی و اصل ولایت فقیه به صحنه آمدند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ادامه داد: در این 8 ماه فتنه بدنه مردمی که همراه آنها بود با شناخت ماجرا و فهمیدن موضوع از آنها جدا شدند و در 9  دی بسیاری از افرادی که به موسوی و کروبی رای داده بودند نیز حضور داشتند.

کشکولی در ادامه به درس‌هایی از حماسه 9 دی اشاره کرد و گفت: تعمیق ولایت مداری به ویژه برای خواص و احزاب، تمکین از قانون، بی‌اعتمادی مطلق به غرب و آمریکا و تعمیق معنویت و توسعه نگاه سیاسی از درس‌های مهم 9 دی بود. 

وی اظهار داشت: درس بعدی مراقبت از هنجارهای دینی و انقلابی بود، همچنین مشخص کردن مرز بین خودی و غیر خودی و دشمن از دیگر درس‌های این حماسه بود.

اخبار مرتبط

تهدید آمریکا پس از لبخندهای دیپلماتیک بیشتر شد

آقای روحانی به جای رفع تحریم‌های آمریکا به فکر حفظ برجام است

رفتار آمریکا در دادن واکسن رایگان با توجه به خصومت ۴۰ ساله شک برانگیز است

0 نظر

ارسال نظر

capcha