ویژگی مهم شهید سلیمانی دفاع از ولایت بود

ویژگی مهم شهید سلیمانی دفاع از ولایت بود

به گزارش سراج24، حمیدرضا حاجی بابایی پیش از ظهر در مراسم گرامیداشت حماسه نهم دی ماه اظهار کرد: استان اصفهان شهدای پیشتازی در عرصه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی دارد  که به خوبی از این استان به عنوان شهر شهیدان نام برده می‌شود چراکه سرداران و فرزندان غیور و شجاعی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: همان طور که در تعبیر مقام معظم رهبری از شهید سلیمانی به عنوان یک مکتب نام برده می‌شود؛ اگر بخواهیم ویژگی مهم ایشان را بیان کنیم مهم‌ترین ویژگی ایشان دفاع از ولایت بود که همان شاخصه مهم حضرت زهرا (س) است و شاخصه بسیاری از شهدا هم بود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم زیباترین شاخصه حضرت زهرا(س) را بیان کنیم باید گفت ذوب در ولایت بودن و ایشان اولین شهیده ولایت به حساب می‌آیند تا آنجا که هر آنچه که داشت در طبق اخلاص قرار دادند تا از آرمان ولایت دفاع کنند.

حاجی بابایی اضافه کرد: در واقع ایشان از رسالت، خداوند متعال و توحید دفاع کرد و به همین دلیل است که شخصیت ایشان در عالم اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد اما نکته مهم این است که بزرگان و شخصیت‌های معاصر با تأسی از  شخصیت حضرت از ولایت دفاع کرده و تا آخر پای آن آرمان مهم خود بایستند.

این نماینده مجلس بیان کرد: حضرت زهرا (س) در تمام طول عمر خود به کسانی تذکر دادند و در واقع می‌خواستند حجت را برای افرادی تمام کنند که اهل بصیرت نبودند چرا که اگر کسی بر اساس تقوا پیش رود قطعاً بصیرت نیز شامل حال او شده و رستگار خواهد شد.

وی بیان کرد:  نهم دی ماه تبلور و تجلی بصیرت عمومی برای دفاع از ولایت بود که سلمان‌ها و مالک‌ها در نقاط کشور به پا خواسته و از آرمان مهم خود دفاع کردند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اشاره کرد: ۹ دی در مسیر عاشورا است، هر روز کربلا و عاشورا و هر روز ۹ دی است و ۳۶۵ روز در سال ۹ دی داریم؛ عاشورا یعنی اینکه به موقع تشخیص دهیم که حرف بزنیم و بایستیم.

وی تأکید کرد: با نگاه اسلامی از تمامی مشکلات عبور خواهیم کرد و این را به خوبی در دوران دفاع مقدس حس کردیم و منشأ تمام پیروزی‌های ما رهبری بصیری بود که ملت را به سر مقصد منظور رساند.

حاجی بابایی بیان کرد: به نظر می‌رسد در گوشه و کنار کشور افرادی که زمانی هیچ جایگاه و نقشی در انقلاب نداشته‌اند طلبکار شده‌اند؛ هرکجا کم آوردیم از رهبری دور شده‌ایم چرا که این انقلابِ شهیدان و انسان‌های با شرافت است و هیچ کس در این انقلاب نیست که اگر سوءاستفاده کرد، زمین نخورد حال شاید چندین سال هم به طول انجامد.

 رئیس کمیسیون برنامه بودجه عنوان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب معتقدند در جامعه اسلامی ایران همه سرمایه‌ها وجود دارد ما نیز باید تکیه‌گاه و نگاه خود را بر آن اساس قرار دهیم و اگر با دورترین نقطه دنیا ارتباط داشته باشیم اشکال ندارد اما باید آن را باور کرد که می‌‌توان روی پای خود ایستاد.

 این نماینده مجلس گفت: به توفیق الهی به زودی از خجالت ملت ایران و کسانی که درگیر مشکلات اقتصادی شدند در خواهیم آمد؛ اگر کسی ‌برای رضایت الهی کار کند، توقعی هم ندارد که نمونه بارز آن شهید بزرگوار سلیمانی است که این نشان از آن دارد که اگر کسی خالصانه برای نظام کار کنند خدا هم او را خالص می‌گرداند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بودجه‌ای که توسط دولت برای مجلس آماده شده است توان اداره کشور را ندارد اما نظام قدرت ارائه الگوی اداره را دارد؛ امروز نیازمند تفکری از جنس رهبری هستیم که مهم‌ترین اولویتش مردم باشند و برای رضایت آنان از هیج کوششی دریغ نکند.

اخبار مرتبط

جزئیات برگزاری ویژه برنامه‌های اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس در اصفهان

آیت الله سید کمال فقیه ایمانی دعوت حق را لبیک گفت

غدیر اقیانوس بیکرانی است که فیض جوشان آن تا بهشت جاری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha