شهید سلیمانی زندگی خود را وقف انسانیت و شرافت جهان کرد

شهید سلیمانی زندگی خود را وقف انسانیت و شرافت جهان کرد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری صبح امروز در آئین گرامیداشت حماسه ۹ دی که در مصلی بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: باید از پیش روان و پیش‌قراولان بصیرت تجلیل و قدردانی کرد.

امام جمعه بجنورد در ادامه ضمن پاسداشت مناسبت‌های دهه بصیرت (نهم الی نوزدهم دی‌ماه) و گرامیداشت سالگرد شهادت شهید سلیمانی و چهلم شهید فخری زاده، زندگی و شهادت درس آموزان سردارانی همچون حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده را ضامن حفظ کرامت انسانی و خدمت به کل جامعه بشری عنوان کرد.

وی با اشاره به سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس افزود: حاج قاسم و ابو مهدی نه‌فقط در منطقه بلکه در کل دنیا تمام زندگی خود را وقف انسانیت و شرافت مردم کردند.

حجت الاسلام نوری تصریح کرد: این دو سردار بزرگ خالصانه و بدون چشمداشت دغدغه مندان و مجاهدین دلسوز را در سراسر دنیا بسیج کردند تا در برابر ظالمان و تکفیریان که با نام اسلام و پیامبر خون انسان‌های مظلوم و بی‌گناه را می‌ریختند، بایستند.

امام جمعه بجنورد با اشاره به روایتی از مولی‌الموحدین علی (ع)، اظهار داشت: شناخت به هنگام و درک حق و باطل در میان غبار فتنه از ابتلائات بسیار سختی است که سربلند بیرون آمدن از آن عزمی راسخ می‌خواهد و کسانی می‌توانند علم اسلام راستین را به دوش بکشند که اهل بصیرت و صبر باشند.

وی یادآور شد: در سال ۸۸ معاندین داخل و خارج با ایجاد فتنه و آشوب شبهه آفرینی کردند اما قشرهای مختلف مردم به‌صورت خودجوش در یوم‌الله ۹ دی به عشق رهبر و مولایشان آمدند و با یاری دست خداوند چشم فتنه را کور کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری در انتها گفت: درواقع در فتنه ۸۸ مردم با بصیرت و ولایتمداری به‌صورت خودجوش به صحنه آمده و به یاری خداوند چشم فتنه را کور کردند.

اخبار مرتبط

حجاب موجب ارتقا امنیت اجتماعی می‌شود

انتخابات جلوه‌ای از مکتب شهید سلیمانی است

۷۵ بسته معیشتی همزمان با ولادت امام حسن(ع) در بجنورد توزیع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha