حماسه ۹ دی تجلی پیوند امت با ولایت است

حماسه ۹ دی تجلی پیوند امت با ولایت است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام رضا دیلمی اظهار کرد: حماسه یوم الل ۹ دی، تجلی بصیرت و پیوند امت با ولایت و بخشی از هویت و تاریخ انقلاب اسلامی است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان افزود: امسال این ایام مزین به یاد و نام سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی و همچنین دانشمند شهید هسته ای دکتر فخری زاده شده که از مفاخر ماندگار و تربیت یافتگان مکتب امامین انقلاب اسلامی هستند.

وی در ادامه با اشاره به سه عامل اساسی خلق حماسه ۹ دی گفت: سه عامل اساسی ایمان راسخ به ذات اقدس الهی و باورهای اعتقادی مردم، ظرفیت، عظمت و فرهنگ عاشورایی و مدیریت حکیمانه رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران از علل خلق حماسه ۹ دی است.

دیلمی بیان کرد: در حماسه ۹ دی مردم با ایمان و بصیرت و شناخت دقیق دشمن، نشان دادند که ولایت فقیه خط قرمز آن‌ها است.

وی گفت: در حماسه ۹ دی، ایادی استکباری و سران فتنه گر، بار دیگر سیلی سخت از یک ملت بیدار خوردند و فهمیدند مردم ایران آگاه، بصیر و ولایتمدار هستند و در دفاع از ارزش ها، عاشورایی در صحنه حاضر می شوند و مصداق بارز آن تقدیم بیش از ۲۳۰ هزار شهید و آلاله برای تعالی اسلام و انقلاب است.

دیلمی افزود: بر اساس سخن مقام معظم رهبری، حماسه ۹ دی ماندگار شد لذا نباید فراموش شود بلکه باید زوایای آن برای نسل جدید و بویژه جوانان، تبیین و روشنگری شود.

وی تصریح کرد: یوم الله ۹ دی، روز اعلام وفاداری به انقلاب و دفاع از میراث امام و شهداست روزی است که ملت غیور ایران اسلامی، سیلی محکمی به ایادی استکباری و فتنه گران زدند.

اخبار مرتبط

نیروی هوایی ارتش روز به روز مقتدرتر و قوی‌تر است

آغاز دهمین رزمایش «فدائیان حریم ولایت» با رمز یا محمد رسول الله (ص)

رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ / شلیک سامانه‌های «جوشن و خاتم» پدافند هوایی ارتش

0 نظر

ارسال نظر

capcha