فاطمه(س) حجت خدا بر اهل بیت(ع) است

فاطمه(س) حجت خدا بر اهل بیت(ع) است

حجت الاسلام عادل حاجی پور در شیراز، با اشاره به مقام حضرت زهرا(س) و کسانی که ادامه دهنده مسیر این بانو والا مقام شده اند، اظهار کرد: ماجرای شهادت صدیقه اطهر(س) بسیار دشوار، سنگین و یک درد تاریخی است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ماجرای حضرت زهرا(س) ماجرای کفران نعمت بی بدیل الهی است، اضافه کرد: اگر فاطمه و امیرالمومنین(ع) نبود انسان هایی که در این کره خاکی زندگی می کنند بوی معرفت و معنویت و ایمان را استشمام نمی کردند.

امام جمعه صفاشهر حضرت فاطمه(س) را مادر همه خوبی ها دانست و خاطرنشان کرد: اگر فاطمه نبود طعم زیبای عشق و عاطفه را انسان نمی چشید، حضرت صدیقه اطهر(س) مادر همه زیبایی ها و لطافت ها است، مادری که سرشار از ارزش های والای اخلاق انسانی است.

وی با تاکید بر اینکه حضرت زهرا(س) مادری سرشار از درایت و هوشمندی بوده اند، مطرح کرد: این بانوی بزرگ اسلام همچنین مادری سرشار از فضائل، اخلاق، معنویت و تربیت است، حضرت(س) مادری بودند که سرشار از ایمان، اخلاق، ابتکار، خلاقیت و سرشار از مردم خواهی و بشر دوستی است، همچنین تجسم بخشندگی و بلندنظری است.

حجت الاسلام حاجی پور در خصوص شخصیت حضرت زهرا(س) بیان کرد: شخصیتی که از هر خوبی و تربیتی نام برده شود سرچشمه وجود آن فاطمه(س) است، امام عسکری(ع) می فرمایند، مادر ما فاطمه حجت خدا بر اهل بیت(ع) است.

اخبار مرتبط

بررسی «مؤلفه‌های فرهنگ ایرانی در ترجمه‌های حافظ به زبان عربی»

دایرةالمعارف احادیث اهل بیت(ع)در الجزایر تدوین شد

انفاق یکی از راهکارهای فقرزدایی در جامعه

0 نظر

ارسال نظر

capcha