امام جمعه هرسین:

بصیرت فاطمی نیاز امروز خواص و نخبگان جامعه اسلامی است

بصیرت فاطمی نیاز امروز خواص و نخبگان جامعه اسلامی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد حسین اجرایی، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه، اظهار داشت: با ارادت قلبی و عمل به دستورات اهل بیت(ع)، خصوصا ولایتمداری که از خصایص بارز حضرت زهرا(س) بوده، می توان سرباز ولایت شد.

امام جمعه هرسین افزود: مادر سادات اسوۀ تقوی، وظیفه شناس و گذشته از اینها، رسالت مادری را به بهترین شکل انجام داد و فرزندانی همچون حسنین(ع) و زینبین(س) را تربیت کرد که ائمه اطهار(ع) از نسل آنها هستند.

وی تصریح کرد: حضرت زهرا(س) در کنار فعالیت های فردی و الگوی یک زن نمونه در خانواده، با فهم دقیق و بینش عمیق از رسالت سیاسی خویش، تمام قد از ولایت حمایت کرد.

حجت الاسلام اجرایی بیان کرد: حمایت صدیقه طاهره از امیرالمومنین(ع) نه بر اساس اینکه همسرش بود، بلکه به عنوان امام زمان خویش در برابر دشمنان ایستاد و لحظه ای کوتاه نیامد.

وی گفت: حضرت زهرا(س) گذشته از رسالت مادری و یک زن نمونه، حامی و پشتیبان ولایت بود.

امام جمعه هرسین اظهار داشت: یکی دیگر از ویژگیهای برجسته آن مخدره به فکر مردم بود، اشاعۀ سبک زندگی فاطمی امروزه می تواند بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی جامعه ما را حل کند.  

حجت الاسلام اجرایی خاطر نشان کرد: یکی از صفات بارز حضرت فاطمه(س) مردم داری و توجه به همسایگان بوده که دعای آن مخدره برای آنها، می تواند الگویی برای سبک زندگی اسلامی در ملل اسلامی و جهانیان باشد.

وی در پایان گفت: در این روزگار که دشمنان با عوامل نفوذی خود در بین جامعه اسلامی و با طعمه قرار دادن افراد نا آگاه، کوته بین و چه بسا عالما نمایانی که از قماش خواص  مردود بوده، داشتن بصیرت فاطمی علاج کار است.

اخبار مرتبط

امر به معروف و نهی از منکر سنگ بنای قوام جامعه اسلامی است

هرگز نگذارید منافقین در جامعه اسلامی ما سربلند کنند

عوامل سکولاریزه شدن در جمهوری اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha