حجت الاسلام و المسلمین محمدی:

درس های حماسه ۹ دی در مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه تدریس شود

درس های حماسه ۹ دی در مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه تدریس شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین صفدر محمدی امروز در همایش" تجلی بصیرت در آئینه پژوهش " که در مصلای امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد، با تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: در ۹ دی ملت ایران با آفریدن حماسه ای، بصیرت و هوشیاری خود را به نمایش گذاشتند و رهبری هم به بصیرت مردم اشاره کرده و فرمودند: اگر صدها بار به هوشیاری این ملت ایران سجده شود کم است.

وی افزود: تمام نقشه های دشمن، در حماسه ۹ دی با هوشیاری و بصیرت مردم نقش بر آب شد و فتنه گران با علم کردن انتخابات فتنه به راه انداختند و هدفشان انقلاب مخملی و براندازی نظام و از بین بردن ولایت فقیه بود و خودشان به صراحت بعدا به این اعتراف کردند و گفتند که تقلبی اتفاق نیافتاده است.

مدیر حوزه علمیه آذربایجان غربی ادامه داد: در فتنه ها خصوصا فتنه ۸۸ دشمن اصل دین و ولایت فقیه را نشانه می رود و این را در ماه محرم و روز تاسوعا و عاشورا نشان دادند و عزای امام حسین را تبدیل به جشن و پایکوبی کردند و مردم برای دفاع از دین خود برخاستند و حماسه ۹ دی را آفریدند.

وی با تاکید بر این که دشمن شناسی یکی از عوامل دفع فتنه است، گفت: یکی از اساسی ترین اهداف دشمن از بین بردن اتحاد بین ملت، ادیان و اقوام ایرانی و اسلامی است و ما باید وحدت دشمنان خارجی و داخلی را بشکنیم و از هر راهی که وارد می شوند وارد شده و به شکست وادارشان کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی تصریح کرد: تقوای درونی و باور همراه با بصیرت می تواند در مبارزه با فتنه ها کمک کار باشد و امروز باید ۹ دی در دروس، مدارس حوزه و دانشگاه وارد شده و تدریس شود و در این زمینه باید تحقیقات، پژوهش ها صورت گرفته و مقالات به رشته تحریر در آید.

وی بیان داشت: پژوهشگران باید در زمینه بصیرت دهی به مردم با استفاده از قرآن و روایات اهل بیت قلم بزنند چرا که اهل بیت محور انقلاب و وحدت هستند و سخنان و بیاناتشان همیشه جدید و به روز است و روایات اهل بیت هم برگرفته از قرآن است و پژوهش و تحقیق زمانی ثمربخش خواهد بود که در مسیر اهل بیت باشد.

اخبار مرتبط

مسئولین زیرساخت‌های تحقق گام دوم انقلاب را فراهم کنند

مدیر مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان منصوب شد

ابهامات جدی در سیر تأیید واکسن‌های آمریکایی وجود دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha