رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

مردم در فرازوفرودهای انقلاب، همراه و همدل با رهبر معظم انقلاب هستند

مردم در فرازوفرودهای انقلاب، همراه و همدل با رهبر معظم انقلاب هستند

به گزارش سراج24، در دیدار مدیرکل بنیاد شهید استان قم، با قدردانی از خدمات مسئولان و کارکنان این نهاد انقلابی، اظهار داشت: واقعیت این است که خدمت به خانواده شهدا، همچون سایر مسئولیت‌های اجرایی نیست، بلکه به نظر من، ارواح طیبه شهدا و صلحا که شما مسئولیت و توفیق خدمت به خانواده آن‌ها را دارید، متوجه تک‌تک کارهای شما هستند و بر این اساس شما هم قطعاً مشمول الطاف آن‌ها هستید. چرا که بر اساس عقاید دینی ما، دست شهدا در عالم دیگر بازتر از آن چیزی است که ما در عالم دنیا داریم و طبیعتاً اگر ارتباط و پیوند بین ارواح شهدا و کارهای شما برقرار بشود، هر خدمتی که به خانواده شهدا بکنید، مورد توجه و عنایت آن‌ها قرار می‌گیرد. به عبارت بهتر کارمندان و مسئولان بنیاد شهید اگر متوجه اهمیت و حساسیت کار خودشان باشند، باید بدانند که شبانه روز مشمول دعا و توجه شهدا هستند و این مسئله بزرگ و قابل اهمیتی است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین افزود: کارهای اجرایی سختی ها و مشکلات خودش را دارد و این جای تردید نیست ولی انسان زمانی که در یک فضای معنوی، گام برمی‌دارد، احساس خستگی نمی‌کند و همان سختی‌های طبیعی را هم به جان می‌خرد چون می‌داند در مقابل این سختی ها، اجر و پاداش و عنایات الهی هست.

آیت‌الله حسینی بوشهری در ادامه با اشاره به ایثار و ازخودگذشتگی و صبر و استقامت خانواده شهدا گفت: وقتی به زندگی پر از افتخار خانواده‌های شهدا نگاه می‌کنیم که چگونه از فرزندان و همسران و برادران خود گذشتند و آن‌ها را برای دفاع از دین و آیین و نظام و کشور خود تشویق می‌کردند، تحت تأثیر قرار می‌گیریم و می‌فهمیم که این خانواده‌ها و اساساً این آدم‌ها در فضای دیگری هستند و باورشان نسبت به دین و اسلام و ولی امر زمانشان، یک باور عادی نیست.

وی  ضمن مقایسه رفتار و عقیده خانواده‌های شهدا و ایثارگران با افرادی که نگاه دیگری به مقوله شهادت دارند، گفت: وقتی نگاه و عقیده خانواده شهدا را با افرادی که جهاد را خشونت می‌دانند و شهادت را به گونه دیگری تفسیرمی‌کنند، مقایسه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که تفاوت از کجا تا به کجاست. آن‌ها اساساً فکر می‌کنند که تمام گرفتاری‌های ما به خاطر مقاومت و ایستادگی و فرهنگ ایثار و شهادت ماست اما غافل‌اند و نمی‌دانند که امروز اگر هویت و اعتباری داریم و از استقلال برخورداریم، به برکت خون شهدا و نگاه ارزشمند خانواده مکرم شهیدان هست.

رئیس جامعه مدرسین به اهمیت بازخوانی پیام شهدا اشاره و تأکید کرد: اگر به وصیت‌نامه و کتب خاطرات شهدا مراجعه کنیم و آن‌ها را به‌دقت بخوانیم، متوجه می‌شویم که بین ما و آن‌ها، فرسنگ‌ها فاصله هست. باید با خواندن و تأمل در وصیت‌نامه، ببینیم که آن‌ها با چه نگاهی و با چه عشق و شوری قدم درراه پرافتخار دفاع از دین و کشور گذاشتند و اجازه ندهیم که این فرهنگ، کمرنگ شود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: مطمئن باشید تا جامعه و مردم ما باروح شهادت و فرهنگ ایثار آشنا باشند، هیچ لطمه و آسیبی به این انقلاب وارد نخواهد شد؛ اما باید از روزی بترسیم که روح و فرهنگ شهادت از این جامعه رخت بربندد و مردم بی‌تفاوت بشوند و آن نگاه جدی را نسبت به شهادت و فرهنگ شهادت نداشته باشند. البته دشمن هم همین را می‌خواهد و تلاش می‌کند که عموم مردم مخصوصاً فرزندان و خانواده شهدا را نسبت به فرهنگ و آرمان‌های شهادت بدبین کند.

آیت‌الله حسینی بوشهری بر لزوم توجه هرچه بیشتر به خانواده شهدا تأکید کرد و گفت: مسئولیت ما نسبت به خانواده شهدا اعم از پدران و مادران و همسران و فرزندان شهدا بسیار سنگین است. اگر ما ذره‌ای نسبت به این خانواده‌ها غفلت کنیم، در دنیا و آخرت باید پاسخگو باشیم. البته رسیدگی مادی به خانواده شهدا و ایثارگران وظیفه‌ای مهم است که جای هیچ بحثی هم نیست، چون این خانواده‌ها از تمام هستی‌شان گذشته‌اند و هیچ‌چیز مادی هم نمی‌تواند آن ایثار را جبران کند؛ اما آنچه به نظر من، مهم‌تر از رسیدگی مادی است، رسیدگی روحی و معنوی و نوع رفتار و مواجهه ما با این خانواده‌های معظم است. مهم این است که شرایط به‌گونه‌ای فراهم شود تا فرزندان شهدا، همچون خود شهدا حضوری آگاهانه و مؤثر در جامعه داشته باشند.

وی در تبیین این بخش از سخنان خود، اظهار داشت: گاهی آدم با شهادت خود به رسالتش عمل می‌کند و گاهی با زبان و انتقال پیام و حضور مؤثر در سایر عرصه‌های جهادی و خدمت به مردم. پس اگر ما فرزندان شهدا را با این نگاه در جامعه تربیت کنیم و مراتب مختلف آموزشی و تحصیلی آن‌ها را هم مدنظر قرار بدهیم، شرایط به‌گونه‌ای پیش خواهد رفت که این عزیزان همچون پدران خود، در جامعه تأثیرگذار خواهند بود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه در ادامه بر لزوم توجه جدی به فرمایشات حکیمانه رهبر معظم انقلاب تأکید کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب به عنوان یک دیده‌بان بیدار، تمام توطئه‌های دشمن را رصد می‌کنند، مشکلات داخلی را سروسامان می‌دهند و بحمدالله مردم هم در فرازوفرودهای انقلاب، همراه و همدل با ایشان هستند و می‌دانند که امروز یک جبهه متحد به عنوان جبهه مقاومت در مقابل غرب و مزدوران آن‌ها قرار دارد که محوریت آن‌هم ایران اسلامی است.

 آیت‌الله حسینی بوشهری همچنین با تأکید بر ضرورت وحدت و اتحاد مردم و مسئولان در برابر توطئه‌های دشمنان، افزود: تحریم‌های ظالمانه دشمنان، اگرچه باعث مشقاتی برای مردم کشورمان شد اما فرصت‌هایی را هم برای پیشرفت‌های داخلی فراهم کرد؛ بنابراین اگر ما در داخل کشور باهم متحد باشیم و راهی را که رهبر معظم انقلاب به ما نشان می‌دهند، در پیش بگیریم ان شاء الله به قله‌های بلند خواهیم رسید؛ اما اگر دشمن احساس کند که ما در داخل کشور، دچار تفرقه و اختلاف هستیم و یا چراغ سبزی به او نشان دادیم که در مسیر رهبری حرکت نمی‌کنیم، در این صورت به مشکل برمی‌خوریم و رسیدن به مقصد هم برای ما دشوارتر می‌شود.

اخبار مرتبط

شبکه امامت جمعه؛ امتداد دستگاه رهبری در کشور

«رادیو انقلاب» از فردا راه‌اندازی می‌شود

مسئولین زیرساخت‌های تحقق گام دوم انقلاب را فراهم کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha