مربیان سوادآموزی از میان افراد تاثیرگذار انتخاب شوند

مربیان سوادآموزی از میان افراد تاثیرگذار انتخاب شوند

به گزارش سراج24، آیت‌الله محمدرضا ناصری، صبح امروز در دیدار با مسئولان سوادآموزی استان یزد به مناسبت سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی با اشاره به دستورات امام راحل در مورد سوادآموزی اظهار داشت: در همه دستورات امام خمینی (ره)، بنای الهی و خدایی داشته بنابراین موثر افتاده و مردم از آن استقبال کرده‌اند که سوادآموزی نیز از آن جمله است.

وی افزود: پس از دستور امام راحل برای تشکیل نهضت سوادآموزی، مربیان مخلص و کاری نیز پای کار آمدند و کشور را از سواد ۴۰ درصدی به ۹۰ درصدی و نزدیک به ۱۰۰ درصدی رساندند و همه اینها کار را با نیت خالص خدایی و به عشق مردم انجام دادند و این روند سوادآموزی حتی در دوران دفاع مقدس نیز ادامه داشت.

ناصری ادامه داد: سوادآموزی حرکت بزرگی بود که در همه زمینه‌ها به مردم کمک کرد و در بسیاری از مناطق، مربیان نهضت سوادآموزی حتی به مسائل بهداشتی، اعتقادی، اخلاقی و دینی مردم نیز ورود کردند و رشد بسیار خوبی را نیز رقم زدند.

امام جمعه یزد در مورد سوادآموزی اتباع خارجی نیز عنوان کرد: بی‌سوادی در شأن انسان مسلمان نیست و باسواد شدن آنها اتفاق بزرگی بود که می تواند حتی کشورهای آنها را متحول کند ضمن اینکه آموزش اعتقادات اسلامی نیز می‌تواند این افراد را در مسیر مستقیم و تعالی قرار دهد.

وی تاکید کرد: البته مربیان ما نیز باید سواد کافی داشته باشند که بتوانند مسیر درست را به آنها نشان دهند و آنها را با مکتب اهل بیت (ع) نیز آشنا کنند و علاوه بر سوادآموزی، آنها را در مسیر رشد و پیشرفت نیز قرار دهند.

ناصری ادامه داد: تدبیر و تدبر و قدرت عقلانیت آنها نیز باید در مسیر سوادآموزی تقویت شود تا در دوره‌های مختلف زندگی بتوانند شناخت درستی از حق و باطل داشته باشند زیرا فضاهای مجازی و رسانه های معاند به همه جا نفوذ کرده‌اند و لازم است این افراد بصیرت درستی نسبت به دین، انقلاب و مکتب اسلام داشته باشند.

وی عنوان کرد: معلمان نهضت سوادآموزی به ویژه برای اتباع خارجی باید عالم‌تر، با اخلاق‌تر، با سوادتر، صبورتر و خوش‌اخلاق‌تر از سایر معلمان باشند تا اثرگذاری آنها بیشتر باشد.

امام جمعه یزد اظهار امیدواری کرد: مربیان و دست اندرکاران سوادآموزی بتوانند در مسیر رسالت خود موفق عمل کنند و راهنما و معلم افراد بی‌سواد باشند.

اخبار مرتبط

ابعاد مختلف زندگی و سیره حضرت فاطمه زهرا (س) در جامعه تبیین شود

تحریف سخنان امام جمعه تهران توسط معاندین و اصلاح‌طلبان

امام جمعه جدید «خفر» منصوب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha