اجرای ۴۷ عنوان برنامه توسط کمیته قرآن سالگرد شهادت سردار سلیمانی

اجرای ۴۷ عنوان برنامه توسط کمیته قرآن سالگرد شهادت سردار سلیمانی

به گزارش سراج24، نشست خبری برنامه‌های کمیته قرآن ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش با حضور حجت‌الاسلام مهدی اخوان صباغ رئیس سازمان دارالقرآن و محمدتقی میرزاجانی معاون اجرایی شورای عالی قرآن در سازمان دارالقرآن برگزار شد.

در این نشست خبری با اشاره به تجربه برگزاری کارگروه قرآنی دهه فجر گفت: این کارگروه امسال با توجه به شهادت سردار سلیمانی قرار شد به کارگروه انقلاب اسلامی گسترش یابد و در این زمینه همکاری منسجمی را با همه نهادها و دستگاه‌ها آغاز کردیم.

وی ادامه داد: در این راستا جلساتی با مسئولان دستگاه‌های مختلف برگزار شد و نهایتاً ۴۷ عنوان اصلی برنامه برای پاسداشت شهید سلیمانی طراحی شد که این برنامه‌ها با شعار «شهید سلیمانی سردار قرآنی» اجرا می‌شوند.

اخوان از آغاز محافل قرآنی از روز ۹ دی خبر داد و گفت: این برنامه‌ها با هدف تبیین شخصیت قرآنی سردار سلیمانی برگزار می‌شود و هدف ما این است که از ظرفیت عظیم این شهید بزرگوار ببریم.

رئیس سازمان دارالقرآن در خصوص برنامه‌های کمیته قرآن ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: برگزاری همایش‌های سراسری قرائت و ختم قرآن، برگزاری محفل قرآنی در سطوح مختلف ملی، بین‌المللی، استانی و شهرستانی با استفاده از ظرفیت مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه، تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، دیدار با خانواده شهید سلیمانی و دیگر همرزمان شهید ایشان به همراه برنامه‌هایی مانند چله گفتمان‌سازی مکتب حاج قاسم، راه‌اندازی کاروان‌های قرآنی، تولید مستند، برگزاری محافل انس با قرآن کریم در سوریه، عراق و لبنان با همکاری اتحادیه مؤسسات قرآنی از جمله این برنامه‌ها است.

وی با اشاره به برگزاری محفل انس با قرآن به همت شورای عالی قرآن گفت: این محفل دی‌ماه در حسینیه الزهرا (س) برگزار شد که به صورت زنده از شبکه قرآن پخش می‌شود، همچنین پویش مکتب سلیمانی ویژه دانش‌آموزان از دیگر برنامه‌های کمیته قرآنی است که در شبکه شاد اجرا خواهد شد.

اخوان صباغ ادامه داد: تأسیس دارالقرآن و کتابخانه شهید سلیمانی توسط شورای عالی قرآن شهرداری تهران، برگزاری محافل انس با قرآن در بقاع متبرکه، پرداختن به ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی در ۵ برنامه رادیویی، ساخت مستند حدیث بندگی برای سیره سردار سلیمانی، برگزاری مسابقه قرآن و ایجاد خط خبری مقاومت در خبرگزاری ایکنا از دیگر برنامه‌های گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی است.

در ادامه محمدتقی میرزاجانی معاون اجرایی شورای عالی قرآن طی سخنانی با اشاره به تشکیل ستادی پس از شهادت سردار سلیمانی گفت: سال گذشته پس از فاجعه شهادت سردار سلیمانی ستادی با حضور اکثر نهادهای قرآنی کشور تشکیل شد و برنامه‌های متعدد ملی در آن ساماندهی شد و انشاءالله این حرکت امسال هم امتداد پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به بازه زمانی تعیین شده برای اجرای برنامه‌های بزرگداشت سالگرد شهید سلیمانی گفت: این برنامه‌ها از هفتم دی‌ماه آغاز و تا ۷ اسفند‌ماه همزمان با میلاد امام علی علیه‌السلام ادامه دارد، همچنین رویکرد ما در تدوین برنامه‌ها تبیین ابعاد قرآنی سردار سلیمانی بود به دنبال معرفی بعد قرآنی شخصیت ایشان هستیم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما زنده نگه داشتن سالگرد شهادت سردار سلیمانی به عنوان یوم‌الله است، همچنین تحکیم پیوند دو ملت ایران و عراق، بزرگداشت ایام شهادت حضرت زهرا (س) در این برنامه‌ها به دلیل تقارن با سالگرد شهادت شهید سلیمانی از دیگر برنامه‌های کمیته قرآن است.

اخبار مرتبط

پویش فرهنگی هنری «من و حاج قاسم» آغاز شد

ساخت تندیس حاج قاسم به دست هنرمند مجسمه‌ساز

معرفی آثار راه‌یافته به بخش «سرباز انقلاب» جشنواره تئاتر فجر

0 نظر

ارسال نظر

capcha