ورزی: دیدار با حضرت آقا دلگرمی عجیبی می‌دهد

ورزی: دیدار با حضرت آقا دلگرمی عجیبی می‌دهد

به گزارش سراج24، «محمدرضا ورزی» کارگردان سریال «معمای شاه»، درباره دیدار با رهبر معظم انقلاب که بخش هایی از آن در مجموعه مستند «غیررسمی» پخش شد، گفت: خوشبختانه این دیدار اولین دیدارم نبود و افتخار چندین دیدار با مقام معظم رهبری را داشتم و به جرات می توانم بگویم که این دیدار مثل رویا و خواب می ماند و همیشه بعد از هر دیداری به خودم می گویم آیا می شود یکبار دیگر هم دیداری با ایشان داشته باشم؟

وی ادامه داد: آن افرادی که از تلویزیون حضرت آقا را دیدند نمی دانند که دیدار با ایشان از نزدیک چه حال دیگری می تواند داشته باشد و در کلام نمی شود توصیفش کرد و به نظرم می تواند غبطه برانگیز هم باشد. از هر حیث که نگاه کنید در این دیدارها با مقام معظم رهبری انرژی های مثبتی دریافت می شود.

وی با بیان خاطره ای از دیدار با رهبر معظم انقلاب نیز گفت: در یکی از همین دیدارهایی که در سالهای پیش برگزار شد، من دوست داشتم چفیه حضرت آقا را بگیرم و مرحوم ضیاءالدین دری زودتر از من اقدام کرد و چفیه حضرت آقا را از ایشان گرفت و روی دل من مانده بود و دوست داشتم چفیه ای که روی شانه هایشان بود را برای خودم داشته باشم.

ورزی ادامه داد: در دیدار سال 95 در ابتدای جلسه بعد از سلام و احوالپرسی گفتم می توانم خواهشی از شما داشته باشم؟ گفتند بفرمائید و گفتم می توانم چفیه شما را داشته باشم؟ و حضرت آقا هم گفتند: بله بفرمائید و خودم رفتم نزدیکشان و چفیه‌ای که روی شانه هایشان بود را برداشتم و اگر دقت کرده باشید تا پایان جلسه چفیه کنارم بود.

این کارگردان همچنین بیان داشت: این دیدارها را جزو بهترین اتفاق های زندگی خودم می دانم. حالا نه صرفا همین جلسه ها بلکه همه جلسه‌هایی که حضرت آقا حضور داشتند را می گویم. جلسه هایی که در حسینیه برگزار می شد و ...  هر فردی که ایشان را از نزدیک دیده باشد همین توصیف هایی که من داشتم را می‌کند.

این کارگردان در ادامه با اشاره به اولین دیدار خود با مقام معظم رهبری نیز بیان داشت: اولین دیداری که با حضرت آقا داشتیم برمی گردد به ۱۲ سال پیش و قصد داشتم صحبتی با ایشان داشته باشم اما وقتی حضرت آقا را دیدم واقعا زبانم بند آمد و یادم رفت بگویم.

وی در ادامه با اشاره به دیدار با عالمان دین نیز گفت: من خیلی از عالمان دینی و مراجع تقلید را از نزدیک دیدم و یکی از این بزرگان آیت الله بهجت بودند که در حرم حضرت معصومه (ع) ملاقاتشان کردم. اما هیچ فردی را مثل حضرت آقا ندیده ام که این چنین کاریزمای عجیبی داشته باشد.

کارگردان سریال «تبریز در مه» درباره تاثیر این دیدارها نیز گفت: برای من به عنوان یک فیلمساز خیلی خوب است و انگیزه ام را صدبرابر می کند. اتفاقا در دیداری که در سال ۹۵ داشتیم درست بعد از پایان تولید سریال معمای شاه بود و به شدت خسته بودم و نگاهم این بود که مدتی از فضای رسانه ملی بروم اما بعد از این دیدار احساس کردم ماجرا چیز دیگری است و با اینکه تصمیم هایی داشتم اما این دیدار دلگرمم کرد و حالم را خوب کرد.

وی ادامه داد: آنچه دشمن از مقام معظم رهبری ترسیم می کند و آنچه واقعیت دارد از زمین تا آسمان تفاوت دارد. اگر دولت مردان در ادوار مختلف به توصیه های مقام معظم رهبری نگاهی عملیاتی داشته باشند، معتقدم اتفاق های خیلی خوبی برای جامعه رقم می خورد. اما وقتی ایشان توصیه هایی می کنند و برخی آقایان طور دیگری در مقابل این توصیه ها عمل می کنند،‌ نتیجه اش همین چیزی می شود که الان می بینید.

وی افزود: ما در عصر رهبری ایشان زندگی می کنیم که عصری برای خودش است مثل عصر امام خمینی و این عصر هم یک عصر جدید است و مستلزم این است که رفتار رجل سیاسی باید در قبال توصیه های ایشان درست باشد و هر زمان که این توصیه ها را به عملیات تبدیل کردند دیدیم که اتفاق خوبی افتاده است.

وی افزود: ما بحث های مختلفی راجع به برجام،‌ مسائل معیشتی، فرهنگی و ... در کشور داریم و اینها به تحریم چه ربطی دارد؟ شاید تحریم 10 درصد در مسائل اقتصادی کشور تاثیر بگذارد و اصل ماجرا چیز دیگری است. ما باید قدر این حضور را بدانیم اما متاسفانه قضاوت ها بر اساس وضعیت معیشتی جامعه است و جوسازی هایی که از بیرون و از داخل روی افکار عمومی می شود و این دست برنامه ها و دیدارها با رهبر معظم انقلاب می تواند جامعه و مردم را آگاه کند.

وی در پایان نیز درباره مستند «غیررسمی» نیز عنوان داشت: این مجموعه مستند خیلی خوب دیده شد و از لحاظ فنی نیز خوب درآمده بود. به خوبی تدوین و پردازش شده بود و من متوجه نشدم یک ساعت زمان این مستند چطور پیش رفت.

اخبار مرتبط

دغدغه‌های کارگردان روحانی در جشنواره فیلم فجر

فیلم‌های استراتژیک فجر ۳۹؛ از تریلر سیاسی و دفاع مقدس تا قهرمانی و کودک و نوجوان

روایتِ طالب‌زاده از فقدان فیلم حضرت زهرا(س)

0 نظر

ارسال نظر

capcha