پیش‌فروش قبر در امامزادگان اصفهان ممنوع است

 پیش‌فروش قبر در امامزادگان اصفهان ممنوع است

به گزارش سراج24، حمید بخشی مسئول بازرسی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به مهم‌ترین اقدامات ۹ ماه گذشته در بخش بازرسی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اظهار داشت: در این زمینه نظارت بر روند تأمین بسته‌های معیشتی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته بوده است.

او با بیان اینکه تهیه بسته‌های معیشتی اغلب از محل اجرای امینانه نیت واقفان بوده است، افزود: بخشی از این بسته‌ها نیز با کمک خیران و درآمد موقوفات و نذورات تأمین شده است.

مسئول بازرسی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه بر روند توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی برای رسیدن به دست نیازمندان واقعی عمل کرده‌ایم، اضافه کرد: خوشبختانه در این زمینه اقدامات بر اساس آنچه تعریف شده انجام شد.


شکایت از پرداخت اجاره موقوفات و خرید قبر در اصفهان
او با بیان اینکه در زمینه قبور و اجاره موقوفات بیشترین شکایت را از سوی شهروندان داشتیم، ادامه داد: در این زمینه جلساتی را برگزار و مشکلات را برطرف ساختیم.

بخشی با بیان اینکه کمیسیون قبور در ادارات اوقاف فعال است، افزود: همه هزینه‌های قبر در کمیسیون قبور شهرستان و استان بررسی می‌شود و مجوز قبر صادر می‌شود.


او با بیان اینکه هیچیک از امامزادگان بدون دریافت مجوز از کمیته قبور استان اجازه صدور مجوز دفن در امامزادگان را ندارند، تصریح کرد: پیش فروش قبر هم ممنوع است و نظارت مستمری در این زمینه داریم.

مسئول بازرسی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه قیمت همه قبور امامزادگان در سامانه جامع سازمان اوقاف درج شده است، اضافه کرد: چنانچه شهروندان بخواهند در زمینه خرید قبر تخفیف بگیرند می‌توانند از سامانه جدید تعریف شده اقدام کنند.
بخشیده شدن اجاره ۶۰۰ مستأجر موقوفات اصفهان
او در خصوص بخشیده شدن اجاره برخی از مستأجران موقوفات با توجه به شیوع کرونا ابراز داشت: در این زمینه حدود ۶۰۰ مورد برای معرفی به سازمان اوقاف و امور خیریه شناسایی شده که برای آن‌ها مجوز تخفیف دو سال اجاره بها را دریافت کنیم.

اخبار مرتبط

برنامه‌های گرامیداشت ارتحال امام (ره) در اصفهان تشریح شد

اهدای نمادین پرچم ایران به تلاشگران عرصه گام دوم انقلاب

گرامیداشت فجر فاطمی در اصفهان با بیش از ۱۳۰ عنوان برنامه

0 نظر

ارسال نظر

capcha